Powiadomienia push do aplikacji mobilnych Dynamics 365 i Power Apps

Opublikowany
27.1.2023
Powiadomienia push do aplikacji mobilnych Dynamics 365 i Power Apps
Być na bieżąco. To podstawowy cel wszystkich użytkowników systemów CRM oraz Power Apps. Jedną z najważniejszych funkcji tego typu rozwiązań ma być szybkość dostarczania informacji. W dzisiejszych czasach nie ma zaś szybszej drogi niż telefon komórkowy.


Wiele CRM-ów dostępnych na rynku oferuje rozmaite możliwości wyświetlania powiadomień, alertów, maili wysyłanych z systemu. Często wymagających: zalogowania się do skrzynki, otwarcia samego systemu CRM czy nieprzegapienia monitu na wybranej informacji o Kliencie, Szansie Sprzedaży czy Ofercie. Są to oczywiście sposoby nieskuteczne, irytujące użytkowników i powodujące regularne przegapienia najważniejszych informacji w systemie. Tym samym budujące frustracje jako powiadomienia nieskuteczne i poddające w wątpliwość korzyści płynące z systemu CRM.

Zupełnie innym rozwiązaniem, w dobie powszechnego wykorzystywania urządzeń mobilnych, są powiadomienia push wysyłane bezpośrednio na naszą komórkę. Przy zainstalowanej właściwej aplikacji i odblokowanej możliwości wyświetlania pushów użytkownik otrzymuje powiadomienie natychmiast po wydarzeniu w systemie. Powiadomienie, które trudno przegapić, zaś łatwo na nie zareagować.

I tutaj z pomocą przychodzi kolejna funkcja Microsoft Dynamics 365 w połączeniu z Power Automate, pozwalająca na wysłanie powiadomienia push do dowolnego urządzenia mobilnego po wykonaniu dowolnej akcji w systemie. Nowe zadanie? Push. Nowa Szansa Sprzedaży przypisana do Ciebie? Push. Nowa Reklamacja do obsłużenia? Push. I tak dalej.

Przy konfiguracji rodzajów pushów oraz tego, co ma się zadziać po ich kliknięciu ogranicza nas tylko i wyłącznie wyobraźnia, bo Power Automate daje nam tu przeróżne możliwości. W filmie zaprezentowany został najprostszy scenariusz powiadomienia, ale wykorzystać nasze telefony możemy w zdecydowanie szerszym zakresie.

W skrócie? Powiadomienia push są najlepszym sposobem, aby utrzymać Waszych użytkowników na bieżąco ze wszystkimi przypisanymi do nich w Waszych aplikacjach CRM i Power Apps zadaniami.

Poprzedni
Następny
Następny