Asystent budowania kampanii Copilot w Microsoft Dynamics 365 Customer Insight Journeys

Opublikowany
8.5.2024
Asystent budowania kampanii Copilot w Microsoft Dynamics 365 Customer Insight Journeys
To zaczyna brzmieć coraz bardziej trywialnie, ale mówimy o faktach. Biznesowa sztuczna inteligencja powinna pomóc oszczędzać cenny czas pracowników. Marketing to dział, w którym powtarzalnej i czasochłonnej pracy jest mnóstwo. Czas, aby Copilot pomógł z częścią z tych zadań, na przykład z budową zautomatyzowanych kampanii.

Jednym z podstawowych zadań marketerów, pracujących z narzędziami klasy marketing automation jest budowa przepływów, automatyzacji, które mają na celu wysyłkę contentu do naszych odbiorców. Zaproszenie na event. Wstawienie postów na social media. I tak dalej, i tak dalej. Komunikacja ze światem to codzienność działów marketingu. I tylko te działy najczęściej wiedzą ile czasu zajmuje przygotowanie, zaprojektowanie, zabudżetowanie, a potem wyklikanie w systemie takiej kampanii.

O ile spierać się można na ile kreatywnie wesprzeć nas już może AI w zakresie zaprojektowania czy zabudżetowania, o tyle ostatni z wymienionych przeze mnie kroków nie stanowi już dzisiaj żadnego wyzwania. Copilot w Microsoft Dynamics 365 Customer Insights Journeys jest w stanie od początku do końca przygotować systemowo opisaną przez nas naturalnym językiem kampanię.

Wystarczy, że wytłumaczymy Copilotowi, że chcielibyśmy zautomatyzowany przepływ, w którym „zaprosimy naszych klientów na event, który odbędzie się w dniu 25.06.2024, po tym jak zarejestrują się na stronie internetowej wyślemy im maila z potwierdzeniem rejestracji, a następnie po 3 dniach wyślemy szczegóły eventu wraz z adresem”. W takim przypadku system powinien wygenerować automatycznie każdy z opisanych przez nas kroków, wraz z sugestią odpowiedniego działania. Szybko i sprawnie, próbując inteligentnie ZROZUMIEĆ czego oczekuje marketer na każdym kroku przygotowywanej kampanii.

Jest to kolejny z przykładów, w którym sztuczna inteligencja od Microsoftu potrafi w sposób znaczący oszczędzić nasz czas i przekierować nasze wysiłki w znacznie bardziej wymagające, kreatywne obszary.

Poprzedni
Następny
Następny