Usprawnienia konfiguracji interfejsu użytkownika w Business Central

Opublikowany
21.2.2024
Usprawnienia konfiguracji interfejsu użytkownika w Business Central
System Microsoft Dynamics 365 Business Central umożliwia nam dostosowania interfejsu użytkowników, dzięki czemu ich praca z systemem może być bardziej wydajna.
W firmach pracownicy zazwyczaj mają różny zestaw obowiązków. Nie inaczej jest jeżeli mówimy o działaniach wykonywanych w systemie ERP jak Business Central, dlatego aby ułatwić im wykonywanie swoich zadań możemy dostosować interfejs w Business Central do ich potrzeb.

Proces dostosowywania zaczynamy od kartoteki „Ustawienia użytkownika”, na której konfigurujemy język, strefę czasową oraz firmę domyślną, na którą powinien się zalogować dany użytkownik. Możemy również włączyć lub wyłączyć porady wyświetlające się w systemie, natomiast najważniejszą opcją jest wybór „Profili”.

Na liście Profili możemy zobaczyć między innymi standardowe role, z których możemy skorzystać lub na ich bazie stworzyć nowe, które lepiej pasują do naszych procesów.

Nowy zestaw możemy stworzyć klikając ze wstążki „Nowy”, wpisujemy ID oraz nazwę i wybieramy widok na bazie, którego będziemy tworzyć nasz „Profil”.

Następnie przechodzimy do dostosowywania Profilu według potrzeb.

Drugą opcją jest skopiowanie Profilu i jego dostosowanie.

Gotowy „Profil” możemy podpiąć nowemu pracownikowi.

Podsumowując, w ten właśnie sposób możemy przygotować interfejs naszym użytkownikom, jak również zadecydować czy będą je mogli dostosowywać poprzez personalizację personalną.

Poprzedni
Następny
Następny