Power BI liderem rozwiązań Business Intelligence po raz 11

Opublikowany
4.6.2018
Power BI liderem rozwiązań Business Intelligence po raz 11

Narzędzie analityczne Microsoft Power BI zostało uhonorowane pierwszym miejscem w rankingu Gartnera. Amerykańska firma konsultingowa wyspecjalizowana w branży nowoczesnych technologii informacyjnych corocznie publikuje klasyfikację narzędzi wspierających działalność operacyjną i analizę rynku w przedsiębiorstwach.

Power BI po raz 11 został globalnym liderem rankingu Gartnera w kategorii platform analitycznych oraz inteligencji biznesowej. Narzędzie Microsoft doceniono ze względu na efektywność jego wykorzystania we wszystkich kryteriach prowadzenia rankingu.

Wysoka wartość

Użytkownik może rozpocząć korzystanie z systemu całkowicie za darmo dzięki podstawowej wersji Power BI Desktop. Następnie wybiera licencję wraz z wachlarzem funkcjonalności, które odpowiadają jego potrzebom. Elastyczność licencjonowania pozwala uzyskać wysoką wartość funkcjonalną analityki za maksymalnie atrakcyjną cenę.

Wszechstronna analityka

Możliwości przetwarzania i analizowania danych w różnych ujęciach dostarczają głębokiego wglądu w bieżący stan firmy. Wszechstronność eksplorowanych informacji dostarcza uniwersalnego i kompletnego wglądu w sytuację biznesową, pozwalając na podejmowanie najtrafniejszych decyzji biznesowych.

Sprawność zarządzania

Scentralizowany model zarządzania analityką firmy pozwala uzyskać i dystrybuować wartościowe dane do odpowiednich osób przy pomocy kilku kliknięć. Dzięki temu narzędzie zapewnia sprawną komunikację wewnętrzną w zakresie danych analitycznych i umożliwia skuteczne zarządzanie przedsiębiorstwem w zakresie kluczowych decyzji biznesowych.

Globalna skala

Istotnym kryterium była globalność rozwiązania, która sprzyja funkcjonowaniu każdej wielkości firm, również tym największym, których działalność uzyskuje zasięg międzynarodowy. Jest to istotne zarówno z punktu widzenia komfortu funkcjonowania i analityki w firmie o globalnym zakresie działania, jak i uwzględniając stabilność, niewodność i zaufanie do światowego rozwiązania.

Bezpieczeństwo i wysokie standardy działania

Platforma Power BI, utrzymywana przez Microsoft na serwerach w ściśle zabezpieczonych centrach danych, spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i zapewnia zgodność ze światowymi standardami gospodarowania informacją, między innymi z technicznymi wytycznymi RODO. Pozwala również w pełnym zakresie kontrolować wykorzystanie danych i ewentualne naruszenia zabezpieczeń.

Poprzedni
Następny
Następny