Możliwość szybszej weryfikacji zapisów K/G

Opublikowany
28.6.2023
Możliwość szybszej weryfikacji zapisów K/G
Microsoft Dynamics 365 Business Central oferuje wiele możliwości zarządzania finansami i księgowością. Jednym z kluczowych aspektów w tym systemie jest przeglądanie kont księgi głównej. W tym artykule przedstawimy nową funkcjonalność, która pomoże użytkownikom systemu przyspieszyć proces przeglądania kont księgi głównej. Funkcja ta jest ogólnodostępna dla użytkowników wraz z WAVE 1 2023 (BC22).

Przykład zastosowania w organizacji:

Podczas zamykania okresu rozliczeniowego często konieczne jest przejrzenie wszystkich transakcji na kontach K/G w celu upewnienia się, że są one prawidłowe. Dzięki przedstawianej funkcji, użytkownicy Business Central mogą w łatwy sposób przeglądać zapisy na danym koncie oznaczając je jako zweryfikowane lub niezweryfikowane.

Aby móc korzystać z funkcji Szybszej weryfikacji zapisów K/G, pierwszym etapem jest zaznaczenie opcji Review Policy na kartotece konta K/G.
  • None – oznaczanie zapisów jako zweryfikowane nie jest możliwe. Ta opcja ma zastosowanie, gdy istnieją inne sposoby na przeglądanie kont/ ich wartości
  • AllowReview – pozwalana przeglądanie kont, na których wpisy po stronie debet i kredyt nie muszą się równoważyć
  • AllowReview and Match Balance - pozwala nam na weryfikowanie tylko tych kont, na których wpisy po stronie debet i kredyt muszą się równoważyć

Kolejnym etapem jest już przeglądanie i oznaczanie wpisów. Z poziomu Zapisy księgi głównej na wstążce wybieramy opcje Review Entries.

Pojawia się nowe okno z zapisami na danym koncie. Po zweryfikowaniu poprawności danych możemy oznaczyć je jako Set selected asreviewed. Automatycznie wypełniają się pola Reviewed by i Review date. Pole Reviewed Identifier to znacznik, który mówi o tym, które zapisy zostały zweryfikowane jednocześnie.

Microsoft Dynamics oferuje wiele narzędzi do filtrowania i sortowania dokumentów. Podczas sprawdzania poprawności zapisów pomocne są opcje filtrowania np. po dacie księgowania, numerze dokumentu czy innych kryteriów istotnych dla organizacji, tak jak w przypadku pozostałych list systemowych.

Podsumowując, celem omówionej funkcjonalności jest głównie usprawnienie działań księgowych. Dzięki niej można łatwiej odnaleźć potrzebne informacje i zaoszczędzić cenny czas, skupiając się na rozwoju firmy.

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga w celu poznawania nowych przydatnych funkcjonalności Microsoft Dynamics 365 Business Central!

Poprzedni
Następny
Następny