Dodatkowe serwery w starszych wersjach Dynamics CRM

Opublikowany
16.1.2017
Dodatkowe serwery w starszych wersjach Dynamics CRM
Opublikuj
Chcesz wiedzieć więcej?
Napisz do nas

Jak zacząć korzystać z dodatkowych serwerów w starszych wersjach Dynamics CRM?

Wiele firm korzystających ze starszych wersji Dynamics CRM (2016 i poprzednie) zastanawia się co w przypadku gdy pojawi się potrzeba zainstalowania aplikacji na dodatkowym serwerze. Licencje serwerowe dla starszych wersji systemu są już niedostępne, a w Dynamics 365 nie ma możliwości zakupienia licencji serwerowych (ponieważ są za darmo). Co w takim razie gdybyśmy chcieli przykładowo stworzyć dodatkowe środowisko testowe, które wymaga nowego serwera? Lub jeśli dynamiczny rozwój naszej firmy wymaga postawienia dodatkowych serwerów , aby utrzymać wydajność na pożądanym poziomie? Na szczęście Microsoft zostawił furtkę na takie przypadki. Wystarczy wykupić co najmniej 1 licencję dla użytkownika na Dynamics 365 for Sales (on-premises) lub Dynamics 365 for Customer Service (on-premises). Rozwiązanie to ma wiele korzyści:
• Dzięki nowemu modelowi licencyjnemu możemy zainstalować naszego CRMa na dowolnej ilości dodatkowych serwerów, bez dodatkowych opłat
• Pojedyncza licencja na Dynamics 365 for Sales (on-premises) lub Dynamics 365 for Customer Service (on-premises) jest prawie 3-krotnie tańsza od dawnych licencji serwerowych.

Podsumowując: Zamiast płacić prawie 30 tysięcy złotych za każdą licencję serwerową, od 1 stycznia 2017 wystarczy wykupić 1 licencję na Dynamics 365 w cenie około 10 tysięcy i korzystać z serwerów do woli.
Trochę przypadkowy, ale za to bardzo udany prezent od Microsoft, pod choinkę 🙂

Poprzedni
Następny
Następny