Załączniki dokumentów w Microsoft Dynamics 365 Business Central

Opublikowany
1.7.2020
Załączniki dokumentów w Microsoft Dynamics 365 Business Central
Opublikuj
Chcesz wiedzieć więcej?
Napisz do nas

Załączniki dokumentów to funkcjonalność, która doszła wraz z Dynamics 365 Business Central w wersji v13. Jest to prosta w obsłudze funkcja umożliwiająca podpięcie pliku do dokumentów lub kartoteki nabywcy/dostawcy.


Dodanie załączników do kartoteki nabywcy/dostawcy/dokumentu możliwe jest tylko z poziomu tej kartoteki. Dodatkowo, przy funkcji dodania załącznika dla kartoteki nabywcy/dostawcy mamy możliwość oznaczenia checkboxa, “Przepływ do trans. Sprzedaży” dla nabywcy oraz “Przepływ do trans. Zakupu” dla dostawcy, po wybraniu którego załączniki będą się automatycznie podpinać do dokumentów transakcji, w których bierze udział dany nabywca/dostawca.

Załączniki dokumentów w Microsoft Dynamics 365 Business Central

Załączniki możemy podpiąć do następujących dokumentów sprzedaży/zakupu:

  • oferty,
  • zamówienia,
  • faktury,
  • zaksięgowanej faktury.

W przypadku dodawania załącznika z poziomu oferty/zlecenia/faktury oznaczenie checkboxa jest nieaktywne, jednak pomimo tego załączniki przechodzą z ofert do zamówienia itd. Formaty plików jakie możemy wykorzystać to: .jpk;* .jpeg;* .bmp;* .png;* .gif;* .tiff;* .tif;* .pdf;* .docx;* .xlsx;* pptx;* .ppt;* .msg;* .xml;*. Do wyboru mamy większość najczęściej wykorzystywanych formatów oraz nie ma ograniczenia co do liczby podpiętych załączników.

Poprzedni
Następny
Następny