Wysyłka mailowa dokumentów z załącznikiem

Opublikowany
23.9.2020
Wysyłka mailowa dokumentów z załącznikiem

Z elektronicznej wysyłki dokumentów sprzedaży korzysta praktycznie każde przedsiębiorstwo. W Microsoft Dynamics 365 Business Central z poziomu ofert, zamówień sprzedaży, a także zaksięgowanych faktur oraz faktur korygujących, dostępne są funkcje wysyłki maila z odpowiednim dokumentem w załączniku. System umożliwia dostosowanie wyglądu i treści zarówno załącznika jak i wiadomości email.

O możliwościach edycji raportów, czyli wydruków, które mogą zostać wysłane do klienta jako załącznik, można przeczytać w jednym z wcześniejszych wpisów opublikowanym w ramach serii #OutOfTheBoxBC, który znajdziecie tutaj. Dzisiaj więcej na temat ustawień treści i wyglądu wysyłanego maila.

W Microsoft Dynamics 365 Business treść maila można nie tylko edytować zmieniając czcionkę, tekst, czy dodając logo firmy, ale także rozbudowywać o zmienne, które będą pobierane z dokumentu. Wart podkreślenia jest fakt, że nie są tutaj wymagane umiejętności programistyczne. Użytkownik może samodzielnie z wykorzystaniem powszechnego narzędzia – Microsoft Word, w kilku prostych krokach zmienić treść i wygląd maili, tak by wysyłane wiadomości zawierały wszystkie wymagane informacje oraz miały spójny wygląd.

Poprzedni
Następny
Następny