Wykorzystanie kodu QR w aplikacji Dynamics 365 Marketing do zameldowania uczestników na wydarzenie

Opublikowany
5.7.2023
Wykorzystanie kodu QR w aplikacji Dynamics 365 Marketing do zameldowania uczestników na wydarzenie
Zameldowanie uczestników na wydarzenia typu targi czy konferencje często może być czasochłonnym procesem, wymagającym wielu ręcznych czynności i zbieraniu informacji z różnych źródeł. Dzięki Dynamics 365Marketing oraz zawartym w tym systemie kodzie QR proces staje się znacznie usprawniony.

Kod QR jest idealnym narzędziem do wykorzystania w różnych kanałach, typu osadzenie kodu w automatycznej wiadomości e-mail potwierdzającej rejestrację wysłanej do każdej zarejestrowanej osoby. Co więcej, kod można użyć w wydruku plakietek, które następnie będą rozdane na wydarzeniu.

Pierwszym krokiem jest zebranie informacji o uczestniku naszego wydarzenia poprzez formularz rejestracyjny. Formularz można odpowiednio dostosowywać do własnych potrzeb.

Kod QR pojawi się automatycznie po zapisaniu formularza rejestracyjnego. Posiada on w sobie unikatowy identyfikator rejestracji, dzięki któremu automatycznie przekieruje nas do formularza rejestracyjnego uczestnika.

Aby łatwo i szybko można było zameldować przyjście uczestnika na wydarzenie, należy zainstalować, a następnie zalogować się do aplikacji Dynamics 365.

1. Aby dostać się do formularza zameldowań, należy kliknąć wprawy górny róg aplikacji w „+” i wybrać zakładkę Check-in.

2. Uzupełniamy informacje o dacie i godzinie przyjścia (i wyjścia, jeśli posiadamy takie informacje) uczestnika, a następnie w wierszu Registration ID skanujemy kod QR uczestnika.

3. Po zeskanowaniu widzimy, że informacje o uczestniku i wydarzeniu automatycznie się uzupełniły. Następnie wybieramy typ rejestracji – sesja lub wydarzenie. Jeśli została wybrana sesja należy uzupełnić dodatkowe pola. Zapisujemy.

Lista uczestników zameldowanych już na wydarzeniu możemy łatwo podejrzeć w karcie Registration and attendance na formularzu naszego wydarzenia w sekcji Event check-ins.

Podsumowując, zameldowania uczestników na wydarzenia lub sesje za pomocą kodu QR w aplikacji mobilnej Dynamics 365 Marketing to skuteczne i wygodne rozwiązanie. Umożliwia bieżące zarządzanie uczestnikami i danymi związanymi z wydarzeniem tylko za pomocą telefonu.

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga w celu poznawania nowych przydatnych funkcjonalności Microsoft Dynamics 365 Marketing!
Poprzedni
Następny
Następny