Twoje dane zawsze pod ręką, czyli Popdock z Business Central!

Opublikowany
20.4.2023
Twoje dane zawsze pod ręką, czyli Popdock z Business Central!
Jeżeli planujesz przejście z niewspieranych już przez Microsoft wersji systemu ERP do nowego Microsoft 365 Business Central i martwisz się o swoje, starannie gromadzone przez lata dane, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Wiele firm rozważa przejście do nowego systemu Business Central w modelu w pełni chmurowym, więc istotnym do rozważenia aspektem staje się podjęcie odpowiednich kroków przy migracji danych.

Dostępne możliwości w zakresie migracji danych w tej sytuacji przedstawiliśmy już w innym artykule, z którym zachęcamy się zapoznać: Rozpoczęcie współpracy z nowym partnerem – eOne Solutions.

W tym artykule skupmy się jednak na jednej z nich, oznaczonej w wyżej wymienionym artykule jako „Ścieżka III”, czyli użyciu rozwiązania od eOne Solutions jakim jest Popdock.

Ze względu na to, że w coraz większym stopniu podejmowane w firmie decyzje polegają na nagromadzonych danych z wielu źródeł, znalezienie skutecznych sposobów zarządzania i integracji tych danych w systemach stało się najwyższym priorytetem, generując dodatkowe potrzeby.

W tym miejscu pojawia się właśnie eOne Popdock – innowacyjne oprogramowanie zaprojektowane tak, aby pomóc firmom w integracji różnych źródeł danych i zapewnić do dostęp nich w czasie rzeczywistym. Używając Popdock, za pomocą kilku kliknięć jesteśmy w stanie w Business Central uzyskać dostęp do wszystkich danych z poprzedniego systemu i tworzyć na ich podstawie nowe, złożone listy z danymi.

Zacznijmy jednak od podstaw.

Czym tak naprawdę jest Popdock i jak wesprze Twoją firmę?

W skrócie Popdock to oparta na chmurze platforma oprogramowania, która umożliwia Klientom łączenie danych z wielu baz danych, jednocześnie umożliwiając uzyskiwanie dostępu do tych danych w czasie rzeczywistym, za pośrednictwem jednego interfejsu. Dodatkowo możemy zagnieżdżać informacje z jednego systemu w innym, a nawet łączyć tabele z różnych systemów w jedną.

Jeżeli chodzi o Dynamics 365 Business Central, to Popdock działa jako aplikacja wbudowana, więc Twoi użytkownicy będą mieli dostęp do danych historycznych ze starego systemu bez opuszczania systemu, na którym aktualnie pracują. Integruje się ona z systemami różnych klas, takimi jak CRM, ERP i innymi platformami.

Przykładami są:

Jeżeli chodzi o produkty biznesowe z rodziny Microsoft, to poniższy schemat przedstawia przykład jak z pomocą Popdock możemy łączyć kilka środowisk - zarówno CRM i ERP - dla kilku spółek:

Najwięcej korzyści rozwiązanie Popdock przyniesie firmom, które muszą połączyć swoje dane z wielu spółek i pracują na wielu systemach, a chciałby mieć aktualne dane w jednym miejscu, w czasie rzeczywistym.  

Wymieniając te korzyści należy wspomnieć o tym, że wykorzystanie Popdock z Business Central:

1. Usprawni zarządzanie danymi

Po pierwsze, Popdock udostępnia jeden interfejs do uzyskiwania dostępu i przeglądania danych w różnych systemach. Idzie za tym zmniejszenie ilości wymaganego czasu i wysiłku do ręcznego wprowadzania danych oraz poprawa ich dokładności poprzez wyeliminowanie ryzyka błędu ludzkiego. Wykorzystanie Popdock zastępuje czasochłonne przygotowywanie bilansów otwarcia, które zawsze są krytycznym elementem przy upgrade do nowej wersji systemu.

2. Pozwoli na dostęp do danych w czasie rzeczywistym dla wielu firm jednocześnie

Aktualizacja danych w czasie rzeczywistym zapewni przewagę w podejmowaniu decyzji umożliwiając szybkie reagowanie na zmiany. Najprościej rzecz ujmując oznacza to, że firmy mogą mieć dostęp do aktualnych informacji na temat sprzedaży, zapasów lub raportów finansowych na bieżąco, przy tym nie oczekując na nocne synchronizacje lub ręczne wprowadzanie danych przez danego pracownika. Może to być szczególnie ważne w szybko rozwijających się branżach lub w firmach zarządzających dużymi ilościami danych. Dostęp do nich w Microsoft Dynamics 365 Business Central dla wszystkich firm objętych integracją jednocześnie jest niewątpliwie czymś, co sprawia, że wykorzystanie Popdock od razu zwiększy efektywność pracy.

3. Umożliwi konfigurowalne i elastyczne raportowanie

Raporty Popdock można dopasowywać do konkretnych potrzeb biznesowych, zapewniając użytkownikom elastyczność w tworzeniu własnych widoków i pulpitów nawigacyjnych. Może to pomóc firmom w śledzeniu danych, które są dla nich najistotniejsze i podejmowaniu pewnych i precyzyjnych decyzji w oparciu o aktualne informacje.

Dodatkowo Popdock daje możliwość:
  • Kompleksowego filtrowania danych, z którego korzystać może każdy użytkownik mający do nich dostęp;
  • Grupowania i podsumowywania filtrowanych danych;
  • Tworzenia spersonalizowanych list z danymi i przeglądania ich nawet bezpośrednio z aplikacji Teams;
  • Generowania dodatkowych pól i obliczania danych w dowolny sposób

 

No dobrze, ale kto tak właściwie to narzędzie stworzył?

eOne Solutions jest wiodącym producentem innowacyjnych rozwiązań dla Microsoft Dynamics 365,BC/NAV, GP, CRM, Salesforce i innych.

Dostarcza profesjonalne usługi w Stanach Zjednoczonych, Europie i regionie Azji oraz Pacyfiku. Zapewnia wsparcie, szkolenia i wiedzę na temat modułów eOne dla społeczności partnerskiej, aby zapewnić klientom osiągnięcie doskonałych wyników. Utrzymuje partnerstwo z ponad 500 resellerami Microsoft Dynamics, a z ich produktów korzysta już ponad 23 000 firm na całym świecie.

Jak Popdock działa w praktyce?

Zaprojektowany został tak, aby był przyjazny w użytkowaniu i dostosowywaniu, umożliwiając firmom tworzenie własnych widoków danych i pulpitów nawigacyjnych na podstawie danych, które chcą śledzić i w sposób w jaki chcą je śledzić. Popdock działa przy użyciu interfejsów API i konektorów do łączenia się z różnymi systemami oraz pobierania danych na ujednoliconą platformę.

Przykład konektora łączącego dane z kilku firm:

Po wygenerowaniu połączenia Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do tych danych za pośrednictwem interfejsu internetowego lub łącząc Popdock z innymi narzędziami takimi jak Business Central, Sales, PowerBI czy Excel.

Budując dany konektor dostajemy możliwość wyboru dostępnych list, które wcześniej udostępnimy lub stworzymy w danym środowisku, poprzez platformę Popdock:

Następnie wykorzystujemy przygotowane lub standardowo dostępne listy do prezentacji danych zagnieżdżenia w Business Central lub w innym systemie, w którym te dane są dla nas niezbędne.

Popdock, jak już wcześniej wspomniano, pozwala użytkownikom drążyć określone przedziały danych, tworzyć niestandardowe filtry i konfigurować alerty dla określonych zdarzeń.

Zagnieżdżony poprzez widżet w Business Central, umożliwiający wgląd w dodatkowe informacje z poziomu kartoteki nabywcy, może prezentować się w następujący sposób:

Czym są widżety Popdock?

Są one czymś w rodzaju „elementów do osadzenia” i umożliwiają prezentację danych zewnętrznych z dowolnego miejsca w aplikacji, w której pracujesz. Opcje można dostosować, dzięki czemu filtrowanie, przeglądanie powiązanych szczegółów (takich jak wiersze zamówienia sprzedaży lub powiązane szczegóły wysyłki dla zamówienia), wyszukiwanie czy dodawanie kolumn jest cały czas możliwe. Zasadniczo pomagają szybko uzyskać dostęp do powiązanych informacji bez przełączania aplikacji. Prostym przykładem mogą być narzędzia takie jak Microsoft Teams oraz Power BI.

Aplikacja Popdock Teams umożliwia wyświetlanie danych z aplikacji bezpośrednio w postaci karty w zespole lub kanale. Każdy ma dostęp do danych przed spotkaniem, w trakcie spotkania i po spotkaniu.

Przykład widżetu w aplikacji Microsoft Teams:

Usługa PowerBI, która umożliwia łączenie się z wieloma typami aplikacji, często wymaga od analityków odpowiednich danych, a od programistów sporego wysiłku, aby przygotować dane źródłowe do umieszczenia ich w reprezentacji wizualnej. Popdock znacznie ułatwia tę część.

Zagnieżdżenie listy z Business Central w Power BI może wyglądać następująco:

Podsumowując, w świecie opartym na danych znalezienie skutecznych sposobów zarządzania i uzyskiwania dostępu do nich z wielu źródeł ma zasadnicze znaczenie. eOne Popdock to narzędzie, które można używać w różnych środowiskach biznesowych, w celu usprawnienia zarządzania danymi i raportowania. Niezależnie od tego, czy chodzi o sprzedaż i marketing, produkcję i dystrybucję, czy jakąkolwiek inną funkcję biznesową, wspiera działania firmy i pomaga podejmować precyzyjniejsze decyzje w oparciu o dostarczane dane.

Podpierając się przykładem – jeżeli chcesz wiedzieć ile danych zapasów sprzedałeś po określonej marży łącznie ze wszystkich powiązanych spółek, jeżeli interesują Cię skonsolidowane obroty w krajach, w których korzystasz z Business Central i chcesz swój wynik poprzeć danymi historycznymi ze starszych wersji systemów od Microsoft, bądź innych producentów – Popdock poda Ci pomocą dłoń i szybko wskaże odpowiedź!

Poprzedni
Następny
Następny