Szablony stron marketingowych w Dynamics 365 Marketing

Opublikowany
2.11.2022
Szablony stron marketingowych w Dynamics 365 Marketing
Opublikuj
Chcesz wiedzieć więcej?
Napisz do nas
Strona marketingowa to strona internetowa, która działa jako punkt kontaktowy z klientem w ramach jednego z działań marketingowych. Na przykład, możemy wysłać e-mail z zaproszeniem do pobrania darmowego dokumentu. Aby pobrać dokument, odbiorcy wiadomości muszą kliknąć na link, który powoduje otwarcie strony internetowej z formularzem, w którym muszą wprowadzić informacje, następnie otrzymują e-mail z linkiem do pobrania. Tą samą stronę marketingową można również udostępnić niezidentyfikowanym gościom witryny, którzy, aby pobrać dokument, będą musieli dodać swoje informacje do bazy danych, a my zyskamy nowe kontakty.


Wykorzystania stron marketingowych, jako sposób na zbieranie ledów jest dużo, wszystko zależy od mechaniki naszych kampanii i tego, co w zamian za zestawienie informacji kontaktowych, chcemy zaoferować odbiorcy.

Aplikacja Dynamics 365 Marketing pozwala nam z łatwością tworzyć i edytować rozbudowane strony, bez konieczności napisania linijki kodu. Takie rozwiązanie daje zespołom marketingowym możliwość natychmiastowego wprowadzania zmian, bez konieczności angażowania zespołu technologicznego.

Często tworząc cykliczne kampanie zespół będzie korzystał z bardzo podobnych szablonów stron marketingowych, w celu zaoszczędzenia czasu, aplikacja pozwala zapisać nam dowolną stronę jako szablon, by w kolejnej kampanii móc stworzyć stronę marketingową za pomocą gotowego szablonu.

Szablony stron marketingowych w Dynamics 365 Marketing
Ilustracja 1. Szablony systemowe strony marketingowej

Wykorzystując szablony stron internetowych mamy dwie opcje, skorzystać z gotowych szablonów dostarczonych przez Dynamics lub stworzyć swoje autorskie szablony. Niezalenie, którą opcję wybierzemy tworzenie stron marketingowych na podstawie szablonów zacznie ułatwi i przyspieszy naszą pracę.

W celu utworzenia nowego szablonu, należy skorzystać z sekcji „Szablony marketingowe” i wybrać „Szablony stron”.

Następnie wyświetli się nam lista dostępnych szablonów, z tego poziomu możemy utworzyć nowy szablon od początku lub zbudować swój edytując dostępne już systemowe szablony.

Szablony stron marketingowych w Dynamics 365 Marketing
Ilustracja 2. Tworzenie i edycja szablonów stron marketingowych

Szablony możemy dowolnie edytować, tak samo jakbyśmy tworzyli nową stronę marketingową. Mamy dostępny przybornik oraz możliwość edycji kodu HTML.

Szablony stron marketingowych w Dynamics 365 Marketing
Ilustracja 3. Edycja szablonu strony marketingowej

Po skończonej edycji i zapisaniu zmian, znajdziemy nasz szablon na liście dostępnych szablonów przy tworzeniu strony marketingowej.

Poprzedni
Następny
Następny