Największa i najbardziej wszechstronna konferencja Microsoft Inspire 2022 już za nami!

Opublikowany
26.7.2022
Największa i najbardziej wszechstronna konferencja Microsoft Inspire 2022 już za nami!

W dniach 19-20.07.2022 r.  odbyło się Microsoft Inspire – najbardziej wyczekiwane wydarzenie, które pomaga partnerom z całego świata nawiązać interakcję oraz wspólnie świętować swoje sukcesy. Microsoft ma ponad 400 000 partnerów, którzy zatrudniają ponad 22 miliony osób na całym świecie.

Na Inspire 2022 Nicole Dezen zadebiutowała jako Chief Partner Officer. Po tym jak została powołana do tej roli, powiedziała uczestnikom, że jej priorytetem na nadchodzący rok jest dalsze wywieranie wpływu na partnerów na trzy sposoby: innowacje w chmurze, skala wejścia na rynek i zróżnicowanie.

“Jestem gotowa na FY23 i naprawdę podekscytowana przyspieszeniem współpracy z naszymi partnerami” – powiedziała.

Podczas konferencji zostały przedstawione nam nowe pomysły na rozwój:

Microsoft Teams

Ogłoszono wiele nowych funkcji oraz rozwiązań dla Microsoft Teams. Aplikacja, bez której nie wyobrażamy sobie pracy hybrydowej – zostanie zaktualizowana. A o to co zobaczymy w najbliższym czasie:

 • Excel Live
Microsoft Inspire 2022

Wystarczy jedno kliknięcie i osoby połączone na wspólnym spotkaniu mają dostęp do edycji skoroszytu. Wszystko odbywa się podczas spotkania, zmiany są widoczne i od razu pojawiają się na ekranie. Ułatwia to wspólną pracę. Excel Live obsługuje również Widoki arkusza, co oznacza, że każdy współedytujący skoroszyt może sortować lub filtrować w dowolny sposób, nie przeszkadzając innym. Program Excel Live będzie dostępny w ramach publicznego podglądu w sierpniu. Więcej informacji znajdziemy tutaj.

 • Collaborative Annotations

Funkcja Adnotacje w trybie współpracy umożliwia wszystkim uczestnikom spotkania rysowanie, wpisywanie lub reagowanie na treści udostępniane podczas spotkania za pomocą bogatego zestawu narzędzi opartego na Microsoft Whiteboard. Podczas udostępniania ekranu i przy włączonym trybie adnotacji platformy konferencyjne zobaczą pasek narzędzi adnotacji i będą mogli zacząć dodawać adnotacje, aby uzyskać wkład i prowadzić dyskusję. Funkcja Collaborative Annotations jest już ogólnie dostępna. Po więcej informacji sięgnij tutaj.

 • Ulepszenia w pokojach i urządzeniach Microsoft Teams – inteligentne kamery

We współpracy z certyfikowanymi partnerami OEM wprowadzono nową kategorię inteligentnych kamer napędzanych sztuczną inteligencją. Kamery wykorzystują zaprojektowane przez OEM funkcje AI. Te funkcje zapewniają ulepszone widoki pomieszczeń, które są zoptymalizowane pod kątem zdalnych uczestników, dzięki czemu każda osoba w pomieszczeniu jest lepiej widoczna.

 • Ulepszona obsługa webinarów

W maju ubiegłego roku wprowadzono webinaria do programu Microsoft Teams, aby zapewnić bardziej interaktywne i wciągające doświadczenia oraz pielęgnować relacje. Choć webinary są opłacalnym narzędziem do prowadzenia dwukierunkowych rozmów, równie ważna jest oszczędność czasu przy konfiguracji i usprawnienie procesu. Odświeżyliśmy nasze doświadczenie związane z webinariami, zaczynając od nowej struktury i rozszerzonych opcji dostosowywania szczegółów rejestracji i ustawień specyficznych dla każdego wydarzenia, ponieważ każde wydarzenie jest wyjątkowe.

 1. Biogramy prezenterów: Spraw, by prezenterzy wyróżniali się zdjęciem głowy, nazwą firmy, stanowiskiem, profilem LinkedIn i innymi elementami.
 2. Tematyka: Zaprezentuj swoją markę i dopasuj temat wydarzenia za pomocą banera, logo i odpowiedniego schematu kolorów, które będą widoczne na stronie rejestracji i w komunikatach o webinarze.
 3. Limity pojemności: Ustaw określony limit liczby uczestników, którzy mogą się zarejestrować.
 4. Niestandardowe pytania: Zbieraj informacje od uczestników za pomocą większej liczby wstępnie ustawionych pytań niestandardowych, w tym opcji uwzględnienia zgody na warunki specyficzne dla danego wydarzenia.

Te możliwości będą dostępne w publicznym podglądzie w przyszłym miesiącu.

Ułatwiono także organizację wydarzeń, przypisując wielu współorganizatorom dodatkowe wsparcie i dodając ustrukturyzowane pytania i odpowiedzi, aby zwiększyć zaangażowanie. Obie te funkcje są ogólnie dostępne w tym miesiącu.

 • Shared channels

Przez ostatni rok widzieliśmy, jak Teams Connect ułatwia współpracę z osobami wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Dzięki kanałom współdzielonym Teams Connect, wiele organizacji może prowadzić rozmowy, planować spotkania, udostępniać i współtworzyć pliki oraz współpracować nad aplikacjami – wszystko to z jednej przestrzeni współdzielonej, bez konieczności przełączania najemców. Od czasu publicznego podglądu wprowadzono kluczowe ulepszenia, które zapewniają bogatsze doświadczenia dla wszystkich członków kanału, w tym zwiększoną liczbę kanałów, możliwość tworzenia przez programistów aplikacji dla kanałów współdzielonych, ulepszone raporty administracyjne i lepsze wrażenia z przesyłania wiadomości dla użytkowników zewnętrznych. Kanały współdzielone będą ogólnie dostępne w lipcu.

 • Klip wideo

Klip wideo to nowa funkcja, która umożliwia łatwe nagranie i wysłanie krótkiej, lekkiej wiadomości wideo na czacie, która robi trwałe wrażenie i przyciąga uwagę widza w przeciwieństwie do zwykłego tekstu. Klip wideo będzie w publicznym podglądzie w sierpniu, a ogólnie dostępny we wrześniu.

 • Czat z samym sobą

Funkcja „Czatuj z samym sobą” zapewnia alternatywny sposób organizacji i przechowywania ważnych notatek na czacie. Przypięty do górnej części historii czatu, możesz tworzyć szkice wiadomości lub notatki, zapisywać pliki dla siebie i szybko uzyskiwać do nich dostęp, aby udostępnić je później. Funkcja ta jest już ogólnie dostępna.

 • Integracja z serwisem LinkedIn

Z poziomu czatu Teams, kanałów, rozmów lub spotkań będziemy mogli szybko zobaczyć szczegóły profilu LinkedIn swoich współpracowników, takie jak ich obecna praca, doświadczenia i inne informacje. Pozwoli to na budowanie głębszych relacji w ramach Teams. Integracja LinkedIn w Teams jest już ogólnie dostępna.

 • Czat Microsoft Teams oraz Dynamics 365

Użytkownicy mogą powiązać istniejące lub nowe czaty ze swoimi rekordami Dynamics 365, takimi jak szanse sprzedaży i sprawy serwisowe, w celu uzyskania wygodnego dostępu bez ciągłego przełączania aplikacji. Po włączeniu, każdy użytkownik Dynamics 365 z licencją Teams może uzyskać dostęp do swoich czatów i kanałów w ramach panelu współpracy Teams bezpośrednio z aplikacji. Czat Teams osadzony w Dynamics 365 jest w publicznym podglądzie i będzie ogólnie dostępny wkrótce.

 • Live Share

Live Share umożliwia programistom uczynienie dowolnej aplikacji narzędziem współpracy w ramach etapu spotkań Teams. Tworzy to zupełnie nową przestrzeń dla użytkowników do dzielenia się informacjami i pomysłami lub realizacji złożonych zadań i projektów. Live Share jest wspierany przez moc Fluid Framework, która obsługuje wyrafinowaną synchronizację stanu, mediów i akcji kontrolnych przy użyciu jedynie front-end development. Usługa synchronizacji działa na hostowanej i zarządzanej przez Teams instancji Microsoft Azure Fluid Relay – bez kosztów dla dewelopera. Usługa Live Share jest dostępna w publicznym podglądzie.

 • Interfejsy API zatwierdzeń graficznych

Interfejsy API Approvals Graph pozwolą partnerom połączyć aplikację Approvals w Teams bezpośrednio z aplikacjami biznesowymi klientów. Dzięki tym interfejsom API można tworzyć przepływy, które będą korzystać z aplikacji zatwierdzenia bezpośrednio w ramach przepływu pracy klientów, bez konieczności przechodzenia do aplikacji w celu znalezienia, utworzenia i odpowiedzi na wnioski o zatwierdzenie. Interfejsy API Approvals Graph będą dostępne w publicznym podglądzie w sierpniu.

Microsoft Cloud for Sovereignty: Najbardziej elastyczne i kompleksowe rozwiązanie dla cyfrowej suwerenności

Microsoft Inspire 2022

To nowe rozwiązanie umożliwia klientom z sektora publicznego budowanie i cyfrowe przekształcanie obciążeń roboczych w chmurze Microsoft przy jednoczesnym spełnieniu ich wymagań w zakresie zgodności, bezpieczeństwa i polityki. Klienci z sektora publicznego mogą wykorzystać pełną moc chmury, w tym szerokie możliwości platformy, odporność, bezpieczeństwo i skalę, mając jednocześnie większą kontrolę nad swoimi danymi, rezydencją i przejrzystość procesów operacyjnych i zarządzania. Po więcej informacji odsyłamy tutaj.

Społeczność partnerów Azure Space

Microsoft Inspire 2022

Następny paradygmat dla chmury obliczeniowej łączy się z mocą chmury. Organizacje z wielu branż wykorzystują satelity i inne technologie kosmiczne, aby zapewnić łączność w dowolnym miejscu i uzyskać nowe informacje dzięki danym kosmicznym.

Aby wesprzeć nasz prężnie rozwijający się ekosystem partnerów kosmicznych, ogłaszamy Azure Space Partner Community, który umożliwi partnerom dostarczanie najbardziej wszechstronnych i innowacyjnych ofert dla naszych wspólnych klientów i przyszłości obliczeń kosmicznych. Nasz nowy, zróżnicowany ekosystem partnerów obejmuje operatorów kosmicznych, producentów, integratorów systemów, dostawców danych, firmy ISV, startupy i inne.

Windows 365 świętuje rok

Podczas Inspire system Windows 365 będzie obchodził swoją rocznicę. W ciągu tego roku produkt nadal się rozwijał, wprowadzając kilka nowych funkcji, takich jak przywracanie w czasie (które pozwala administratorom “cofnąć czas” na komputerze w chmurze) i Autopatch (który automatyzuje aktualizacje systemu Windows w celu poprawy bezpieczeństwa), które są przeznaczone do nowoczesnego miejsca pracy.

Dzisiejsze ogłoszenia są wyrazem ciągłych inwestycji firmy Microsoft w pomoc naszym partnerom w rozwijaniu ich działalności, lepszej obsłudze klientów i lepszym dopasowaniu do transformacji chmury, którą obserwujemy w różnych branżach. Aktualizacje przedstawione na tym blogu to tylko wierzchołek obszernej listy nowych ofert i aktualizacji.

Partnerstwo umożliwi firmom ISV notowanie, sprzedaż i skalowanie poprzez rynek komercyjny oraz dostęp do klientów i siły sprzedaży Microsoftu.

Tackle.io, firma programistyczna zajmująca się pomaganiem ISV w uruchamianiu, rozwijaniu i skalowaniu cyfrowych dróg do przychodów za pośrednictwem chmur, nawiązała strategiczne partnerstwo z firmą Microsoft, aby uprościć sposób, w jaki niezależni producenci oprogramowania (ISV) skalują przychody za pośrednictwem rynku komercyjnego Microsoft, który obejmuje witryny Azure Marketplace i Microsoft AppSource.

O firmie Tackle:

Firma Tackle umożliwia firmom programistycznym przyspieszenie i operacjonalizację cloud Go-to-Market poprzez wykorzystanie AWS Marketplace, Microsoft Azure Marketplace i AppSource, Google Cloud Marketplace i Red Hat Marketplace, bez konieczności angażowania znacznych zasobów inżynieryjnych. Platforma Cloud Marketplace i zespół pomagają ponad 450 klientom, w tym firmom DataStax, Fivetran, F5, HashiCorp, Nasuni, Starburst i Veeam Software, budować, rozwijać i skalować swoje firmy w chmurach.

Microsoft Viva

Microsoft Inspire 2022

Odkąd wybuchła pandemia, wiele organizacji przeszło na pracę zdalną. Oznacza to, że potrzebowali skutecznych i wydajnych narzędzi, które pozwolą im utrzymać biznes na powierzchni. W tym celu Microsoft Viva otrzymała mnóstwo aktualizacji i funkcji, które mają na celu usprawnienie pracy hybrydowej. Na przykład niedawno wprowadzona Viva Sales pomaga dostarczać spersonalizowane rekomendacje sprzedawcom, a jednocześnie poszerza bazę klientów.

Teraz Microsoft uruchamia nową aplikację, Viva Engage, która została zintegrowana z Teams, ma na celu pomoc w “budowaniu społeczność i połączenia”. Zawiera również historie, które użytkownicy mogą wykorzystać do wyrażania siebie i informowania ludzi o sobie.

Zgodnie z postem na blogu: “Viva Engage wprowadza sieci społecznościowe podobne do konsumenckich w miejscu pracy, opierając się na sile Yammer, aby budować społeczność, pobudzać zaangażowanie i rozwijać sieci osobiste, bezpośrednio w przepływie pracy.”

Cyfrowe Centrum Kontaktowe

Microsoft Inspire 2022

Microsoft ma przyjemność ogłosić nowy program o nazwie Digital Contact Centre Platform, mający na celu ewolucję centrów kontaktowych i przekształcenie doświadczeń klientów. To nowoczesne cyfrowe centrum kontaktowe wyposaża zespoły obsługi w narzędzia do angażowania klientów, które są zasilane przez różne produkty Microsoft, jednak przede wszystkim przez najnowszego członka Nuance, o którym można było już przeczytać powyżej. Platforma wykorzystuje AI i funkcję Context IQ firmy Microsoft do przewidywania zapytań klientów i przewidywania intencji, według Microsoft przy zachowaniu wysokiego poziomu ochrony klienta. Wprowadza to nowy poziom AI do organizacji, ponieważ ponad 85% firm polega na Nuance Innovation w swoich centrach kontaktowych.

Azure

Microsoft Inspire pokazał kilka ekscytujących aktualizacji Azure na lata 2022-2023. Aby rozpocząć aktualizacje Azure, ogłosili po pierwsze, że uruchomią dziesięć nowych regionów centrów danych na dziesięciu rynkach, które będą obejmować cztery kontynenty. Będą one wchodzić do gry w ciągu roku. Microsoft ma już więcej centrów danych, niż jakikolwiek inny dostawca chmury, więc dodanie tych dziesięciu zapewni szybszy dostęp do usług i jeszcze bardziej pomoże rozwiązać potrzeby związane z rezydencją danych.

Widać również, że zrównoważony rozwój jest kluczową częścią podejścia, po którym następuje zobowiązanie do ponownego wykorzystania ponad 90% sprzętu do przetwarzania w chmurze do 2025 roku – mogą to być serwery znajdujące drugi dom w szkołach lub odzyskane karty pamięci do wykorzystania w elektronicznych zabawkach.

Kolejne ogłoszenie dotyczy możliwości Azure w zakresie poufnego przetwarzania, które teraz obejmuje możliwość szyfrowania danych w trakcie ich użytkowania bez konieczności zmiany aplikacji. Ma to ułatwić pracę z klientami w branżach objętych regulacjami. Ta aktualizacja nie jest zaskoczeniem, był to obszar, z którym firmy zmagały się w przeszłości.

To nie wszystkie nowości jakie szykuje dla nas Microsoft. Po więcej ciekawych i fascynujących nowinek zapraszamy tutaj link.

Pod tym linkiem znajdziemy katalog sesji, gdzie możemy obejrzeć zapisane materiały z konferencji. W wolnej chwili zachęcamy do wybrania sekcji, która najbardziej Państwa interesuje i obejrzenia video.

Poprzedni
Następny
Następny