Microsoft Teams – kolejny poziom integracji z Business Central

Opublikowany
15.9.2021
Microsoft Teams – kolejny poziom integracji z Business Central

W nawiązaniu do wpisu z cyklu OutOfTheBox – przy okazji zbliżającego się Wave 2 2021, Microsoft rozszerza integrację Microsoft Teams z Business Central o kolejny poziom.


Klient sieciowy Business Central będzie zawierał nową akcję udostępniania do Microsoft Teams. Akcja ta umożliwia użytkownikom wpisanie wiadomości, wybranie odbiorców – takich jak członkowie zespołu, grupy lub kanały oraz wysłanie wiadomości z linkiem do rekordu Business Central.

Dzięki temu użytkownicy oszczędzają czas i korzystają z mniejszej liczby przełączenia aplikacji, gdyż mogą inicjować zadania współpracy bezpośrednio z Business Central.

Jak dana funkcja działa dotychczas? Cały proces polega na tym, że jedyną rzeczą, którą należy zrobić to skopiować link z aplikacji BC, a następnie wkleić go w oknie konwersacji. Po chwili aplikacja Teams zmienia link w podgląd kartoteki, dzięki której uczestnicy konwersacji mogą zobaczyć podstawowe informacje.

Jak będzie działać? Wystarczy, że ustawisz system w kartotece, którą chcesz udostępnić do MS Teams, a następnie klikniesz w odpowiedzialną za to ikonę, która przeprowadzi Cię przez dany proces, tj. wymusi działanie okna, w którym należy wpisać odbiorcę, któremu chcemy daną informację udostępnić. Należy pamiętać, że przyszła wersja będzie mieć możliwość obsługi obydwu opcji udostępniania rekordów w Microsoft Teams.

Microsoft Teams – kolejny poziom integracji z Business Central

Po chwili udostępniony link znajdzie się w aplikacji Teams, dzięki której uczestnicy konwersacji będą w stanie przejść bezpośrednio do wskazanego miejsca w Business Central.

Microsoft Teams – kolejny poziom integracji z Business Central

Nie należy zapominać, że czas trwania „Wave 2” to okres 6 miesięcy, więc w tym czasie należy się spodziewać kolejnych, udoskonalonych sposobów na lepszą oraz efektywniejszą integrację środowiska Business Central z Microsoft Teams. Aby nie pominąć najnowszych informacji w danym temacie, zapraszamy do śledzenia naszego bloga!

Proces  udostępniania rekordu z Business Central do Microsoft Teams przedstawiono na filmie dołączonym do wpisu.

Poprzedni
Następny
Następny