Microsoft Ignite 2022 – Podsumowanie

Opublikowany
30.10.2022
Microsoft Ignite 2022 – Podsumowanie
W dniach 12-14 października odbyła się popularna konferencja Microsoft Ignite przeznaczona dla partnerów Microsoft, dla informatyków, developerów, konsultantów oraz dla fanatyków technologii.

Microsoft Ignite kolejny raz zaskakuje ilością najnowszych wiadomości o Microsoft Azure, Microsoft 365, Power Platform i nie tylko. Organizatorzy szacują, że w wydarzeniu wzięło udział ponad 200 000 osób wirtualnie i 7 500 osób na całym świecie.  Podczas konferencji mogliśmy wirtualnie spotkać się z wieloma osobami związanymi z technologiami Microsoft, które prowadziły swoje sesje tematyczne. W przeciągu 3 dni było ich ponad 300!

Poznajmy ciekawe nowości, przedstawione na Microsoft Ignite 2022:

Kilka nowości dla Microsoft Teams:

 • Awatary mesh dla Microsoft Teams

Awatary mesh oferują elastyczność i wybór sposobu wyświetlania na spotkaniach usługi Teams z dostosowanymi, animowanymi wersjami siebie. Możemy zaprojektować do trzech unikalnych awatarów, korzystając z setek opcji. Używaj swojego awatara Mesh podczas spotkań usługi Teams i wybieraj spośród szerokiej gamy reakcji, aby wyrazić siebie bez włączania kamery.

Microsoft Ignite 2022
 • Excel Live

Excel Live to nowa, zaawansowana funkcja, która umożliwia uczestnikom interakcję i edycję pliku Excel bezpośrednio z samego spotkania. Nie musisz nawet mieć programu Excel uruchomionego na swoim urządzeniu. Udostępnione okno spotkania staje się interaktywną przestrzenią bez konieczności opuszczania ekranu spotkania lub otwierania pliku osobno. Program Excel Live rozpoczyna wdrażanie w tym miesiącu.

 • Adnotacje oparte na współpracy na spotkaniach usługi Teams

Adnotacje współpracy wykorzystują bogaty zestaw narzędzi i kanwę aplikacji Whiteboard, umożliwiając rysowanie, wpisywanie tekstu i reagowanie bezpośrednio na zawartość udostępnianą podczas spotkania usługi Teams. Adnotacje współpracy są teraz ogólnie dostępne.

 • Cameo w PPT Live

Cameo to nowe środowisko programu PowerPoint, które bezproblemowo integruje kanał informacyjny z kamery aplikacji Teams z prezentacją. Funkcja PowerPoint Cameo umożliwia dostosowanie sposobu i miejsca wyświetlania slajdów, a także oferuje zalecenia projektowe dotyczące optymalnego wyświetlania. Funkcja Cameo w programie PowerPoint Live jest teraz ogólnie dostępna w usłudze Microsoft Teams.

 • Innowacje w Trybie Razem

„Tryb Razem” sprawia, że uczestnicy spotkania czują się bardziej, jak w tym samym pokoju podczas wirtualnych spotkań. Dzięki najnowszym innowacjom w trybie Razem organizatorzy i prezenterzy spotkań mogą przypisywać miejsca do spotkań uczestników w widoku trybu Razem i wybrać tryb Razem, aby wszyscy uczestnicy spotkania mieli ten sam widok.

 • Cisco

Cisco wkrótce stanie się partnerem Microsoft Teams Rooms Certified Devices, rozszerzając swoją ofertę certyfikowanych urządzeń dostępnych do wdrożenia w Teams Rooms. Cisco planuje wypuścić pierwszą falę urządzeń dla Microsoft Teams Rooms na początku 2023 roku.

 • Rozszerzone reakcje

Rozszerzone reakcje wyrażają informacje zwrotne bardziej kreatywnie dzięki ponad 800 emotikonom Teams dla każdej sytuacji. Komunikuj reakcje, aby świętować, wyrażaj swoją zgodę lub użyj reakcji, aby zwrócić uwagę na listę zadań. Ponadto będziemy mogli teraz stosować reakcje na wiadomość e-mail w programie Outlook. Rozszerzone reakcje w aplikacjach Teams i Outlook będą ogólnie dostępne w listopadzie.

Microsoft Ignite 2022
 • Dodawanie osób do czatu grupowego za pomocą @mention

Dodaj nowych uczestników do czatu za pomocą @mention, eliminując potrzebę ręcznego przechodzenia do okna dialogowego dodawania. Dodając nowego uczestnika, możesz kontrolować, jaka część historii czatów ma być udostępniana. Będzie on ogólnie dostępny do końca roku.

Microsoft Ignite 2022
 • Wspomnij @everyone

Szybko przyciągnij uwagę wszystkich na czacie dzięki @everyone. Każdy na czacie otrzyma powiadomienie, eliminując kłopoty z wymienieniem imienia i nazwiska każdej osoby jeden po drugim lub pominięciem kogoś. Zapewnia to nadawcom, że powiadomienie zostało wysłane do pełnej grupy odbiorców czatu i pomaga odbiorcom w bardziej efektywnym ustalaniu priorytetów wiadomości. Prywatna wersja zapoznawcza do końca roku.

 • Zaplanuj wysłanie

Podobnie jak w przypadku opóźniania dostarczania wiadomości e-mail w programie Outlook, możesz teraz ręcznie wybrać przyszłą datę i godzinę, o której chcesz dostarczyć wiadomość czatu. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy przycisk wysyłania, aby zaplanować wysyłanie. Dodatkowo, jeśli jest to poza godzinami pracy odbiorcy, automatycznie otrzymasz sugestie wysyłania harmonogramu z Viva Insights. Za pomocą jednego kliknięcia użytkownicy mogą wysłać wiadomość na czacie w zaufaniu, wiedząc, że wiadomość może zostać dostarczona na początku godzin pracy odbiorcy. „Zaplanuj wysyłanie” będzie ogólnie dostępne w listopadzie, a sugestie dotyczące wysyłania harmonogramu będą ogólnie dostępne do końca roku.

 • Wideo

Po prostu nagraj, wyślij i wyświetl klip wideo na czacie. Odbiorca klipu wideo może łatwo odpowiedzieć wiadomością na czacie lub własnym klipem wideo.

 • Dostęp do danych Business Central z poziomu Microsoft Teams

Od listopada użytkownicy Microsoft Teams będą mieli dostęp do danych Business Central z poziomu aplikacji do współpracy, niezależnie od tego, czy posiadają licencję Dynamics 365. Administratorzy będą mogli ustawić uprawnienia i reguły dostępu, aby ograniczyć dostęp do zapisów biznesowych. Użytkownicy Business Central mogą zapraszać osoby z całej organizacji do łączenia się i współpracy w przepływie pracy, bez względu na to, gdzie pracują.

Kilka innych nowości ogłoszonych podczas Microsoft Ignite 2022:

 • Microsoft Edge Workspaces

Microsoft kontynuuje inwestycje w odrębne doświadczenia, które ułatwiają dzień pracy, ogłaszając Microsoft Edge Workspaces. Microsoft Edge Workspaces to wspólny zestaw kart przeglądarki, który umożliwi grupom przeglądanie tych samych stron internetowych i najnowszych plików roboczych w jednym miejscu. Na przykład, powiedzmy, że nowy członek zespołu jest wprowadzany do istniejącego projektu. Zamiast zasypywać ich linkami i plikami za pośrednictwem poczty elektronicznej, zespół może udostępnić jedno łącze do ich przestrzeni roboczej Microsoft Edge, w której wszystkie istotne pliki i łącza są otwarte, jako karty przeglądarki. W trakcie wspólnej pracy zespołu karty są aktualizowane w czasie rzeczywistym, więc wszyscy pozostają na tej samej stronie.

 • Nowe funkcje w Outlooku

Outlook dodaje nowe funkcje, aby pomóc ludziom pozostać połączonym i zorganizowanym w hybrydowych ustawieniach pracy. Nowa funkcja godzin pracy i lokalizacji pozwoli użytkownikom zorganizować swój tydzień, aby poinformować kolegów z zespołu, w jakich godzinach będą dostępni i gdzie będą pracować, dzięki czemu będą mogli lepiej zaplanować spotkania. Dodatkowo, jeśli w ciągu dnia pojawi się nagła zmiana, ludzie mogą łatwo zmienić swoją lokalizację tylko na ten dzień z poziomu Microsoft Teams, Outlooka desktop lub Teams mobile bez wpływu na resztę tygodnia. Funkcja Meeting recap, dostępna teraz w Outlooku, pozwala pracownikom łatwo znaleźć informacje o spotkaniu i uzyskać dostęp do nagrania bezpośrednio z wydarzenia kalendarza.

 • Power BI

Power BI w instalatorze Office: Power BI będzie automatycznie instalowany dla użytkowników Office, zmniejszając potrzebę ręcznego wdrażania przez dział IT. Dla klientów posiadających Office lub Microsoft 365 E5, gdzie Power BI jest dołączony, zaoszczędzą oni czas i będą mogli szybciej skalować Power BI. Przeglądanie i edycja raportów Power BI bezpośrednio z OneDrive i SharePoint: Użytkownicy będą mogli przeglądać i edytować raporty Power BI z poziomu OneDrive i SharePoint bez konieczności pobierania Power BI Desktop. Funkcja ta ułatwi użytkownikom podgląd i współpracę nad raportami z ich plików OneDrive lub SharePoint.

 • Power Automate

Nowy sposób w Power Automate na przyspieszenie automatyzacji przy użyciu języka naturalnego pozwoli użytkownikom opisać, co chcą zautomatyzować, a AI zbuduje przepływ w ciągu kilku sekund bez wyszukiwania i zgadywania. Gdy użytkownik wybierze sugerowany przepływ, skonfiguruje odpowiednie łączniki, a następnie sfinalizuje go w ramach projektanta przepływów. Na stronie tworzenia dla Power Automate, nowa opcja pozwoli użytkownikom na stworzenie przepływu w chmurze poprzez proste opisanie przepływu, wybranie konektorów i sfinalizowanie automatyzacji. Ta funkcja jest obecnie w fazie przedpremierowej

Poprzedni
Następny
Następny