Microsoft Dynamics 365 Business Central 20 – WAVE 1

Opublikowany
8.4.2022
Microsoft Dynamics 365 Business Central 20 – WAVE 1

Business Central 20 Wave 1 to pierwsza z dwóch dużych w tym roku, zapowiedzianych aktualizacji oprogramowania, wypuszczanych przez Microsoft.

Firma Microsoft ogłosiła, że możemy się spodziewać dwóch fal aktualizacji systemu, które przyniosą zmiany w funkcjonalnościach i sporo udogodnień dla użytkowników:

  • Wave 1, która będzie trwała od kwietnia do września,
  • Wave 2, będzie wypuszczana od października do marca.

Należy podkreślić, że w przypadku każdej aktualizacji systemu ERP warto zapoznać się z aktualnym cyklem życia aplikacji, pisaliśmy o tym tutaj.

Zakres zmian dostarczany przez Wave 1, koncentruje się między innymi na ulepszeniu systemu w taki sposób, aby nowi oraz obecni użytkownicy czuli się komfortowo, skupiono się na łatwym dostępie do pomocy oraz bazy wiedzy. W każdym momencie korzystania z systemu, w przystępny i intuicyjny sposób możemy skorzystać z przewodnika po danej stronie, który umożliwia nam dokładne zapoznanie się z funkcjami. Ulepszono także contact center, który został oparty na sztucznej inteligencji, dzięki czemu zwiększono poziom samoobsługi oraz znacząco przyspieszony został czas obsługi klienta. W 2022r. postawiono również nacisk na historie raportowania oraz lepszą integrację z programem Excel, a także obsługę procesów biznesowych, dzięki współpracy z aplikacją Teams, więc można teraz przenosić strony BC wprost do kanału Teams.

Dodano także więcej krajów m.in. Angole, Bośnię i Hercegowinę, Kostarykę, Cypr, Dominikanę, dzięki czemu Business Central dostępny jest teraz w ponad 70 krajach!

Nadal silny nacisk postawiony jest na rozwój, dodano szerokie spektrum narzędzi rozszerzalnych dla programistów.

Business Central 20 wave 1 zawiera także zestaw funkcji administracyjnych, które pomagają administratorom oraz specjalistom IT w zabezpieczaniu, zarządzaniu, konfigurowaniu środowisk klientów.

Wiele funkcjonalności dodawanych do systemu Business Central, ponownie odbyło się w ramach informacji zwrotnej od samych użytkowników! Wszystko za sprawą forum, do którego można przejść tutaj.

Użytkownicy mogą dzielić się tam swoimi pomysłami na ulepszenie systemu, w końcu te ulepszenia powstają właśnie dla nich!

W każdej aktualizacji systemu pojawia się wiele usprawnień, szczególny nacisk kładzie się na te obszary, które są najbardziej wykorzystywane przez użytkowników.

W Wave 1 BC 20 można znaleźć takie udogodnienia, jak:

  • łącza kontekstowe w okienku pomocy, wymiary dla lokalizacji, ulepszona funkcja udostępnij, o czym pisaliśmy tutaj.
  • wykorzystywanie układów Excel do projektowania raportów, o czym można przeczytać tutaj.
  • blokowanie usuwania kont księgi głównej – jest to bardzo przydatna funkcja, która pozwala zabezpieczyć konto, przed przypadkowym usunięciem,
  • zmiana domyślnego konta bankowego w dokumentach sprzedaży i usług- funkcja, która znacząco zwiększa elastyczność w kierowaniu płatnościami klientów,
  • więcej szczegółów na temat raportu wyciągu z konta bankowego – dzięki czemu możemy zobaczyć bardziej szczegółową migawkę informacji na wyciągach kont bankowych.

O tych i wielu innych nowościach, możemy przeczytać tutaj.

Na koniec należy również podkreślić, że wszystkie wersje systemu BC udostępnione w ramach modern lifecycle policy, posiadają możliwość automatycznych aktualizacji, więc nie wymagają działań ze strony klienta.

Zachęcamy do aktualizowania oraz cieszenia się nowymi funkcjami!

Poprzedni
Następny
Następny