Komponenty Dynamics 365 – Część 6

Opublikowany
13.2.2017
Komponenty Dynamics 365 – Część 6
Opublikuj
Chcesz wiedzieć więcej?
Napisz do nas

Co za dużo to niezdrowo

Proces poszukiwania naszego wymarzonego systemu informatycznego może być mozolny i męczący. Czytanie o funkcjach oferowanych przez liczne narzędzia na rynku może powodować ból głowy u niejednego. Zwłaszcza, jeśli system ma wiele możliwości, tak jak Dynamics 365. Czytając, zadajemy sobie pytanie:

Po co mi to wszystko?

Przecież ja prowadzę małe przedsiębiorstwo.

Nie potrzebuję rozbudowanego systemu księgowego – korzystam z usług niezależnej księgowej.

Ale potrzebuję system, który pozwoli gromadzić mi informację o klientach i produktach, które kupili.

Nie potrzebuję systemu do zarządzania serwisem – jestem firmą marketingową i świadczę usługę realizacji kampanii marketingowych.

Ale potrzebuję system, który pozwoli mi zarządzać pracownikami, przydzielać im zadania i monitorować skuteczność ich działań i kampanii marketingowych.

Nie potrzebuję nowego systemu CRM – korzystam już z produktu innego dostawcy i jestem zadowolony.

Ale potrzebuje system do planowania budżetu i jego zarządzania.

Dynamics 365 to nie jest jeden produkt, za który słono zapłacimy, a nie będziemy korzystać z większości możliwości. Dynamics 365 to platforma, która pozwala wybrać to, czego potrzebujemy.

Dostępne licencje Dynamics 365

Dynamics 365 dostępny jest w licencjach Business Edition i Enterprise Edition. Niezależnie od edycji, Dynamics 365 licencjonowany jest na każdego imiennego użytkownika, a ci są klasyfikowani jest jako full users albo light users.

Użytkownicy

Full user to użytkownik, który potrzebuje dostęp do różnych miejsc w systemie. Wykorzystuje różne funkcje systemu. Jest to na przykład pracownik działu handlowego czy marketingowiec. Wymaga on prawa do edycji i czytania większości rekordów w systemie (który może być ograniczony ze względu na politykę bezpieczeństwa).

Licencje Full user dostępne są w trybie:

wpis12_1

Natomiast light user (Team Member) to użytkownik, który potrzebuje podstawowego dostępu do systemu. Wykorzystuje go na potrzeby raportowania czy wykonywania prostych zadań i raportowania ich realizacji. W większości przypadków, do obsługi systemu wystarcza im prawo do odczytu danych.

Licencje Team Member dostępne są na:

Team Member ma dostęp do:


Team Member ma dostęp do:

Aby Team Member miał dostęp do Financials (Business Edition) czy Operations (Enterprise Edition), konieczne jest, aby przynajmniej jeden użytkownik miał pełen dostęp do odpowiedniej aplikacji (Financials lub Operations).

Business Edition czy Enterprise Edition

Wybór między Business Edition i Enterprise Edition jest podyktowany kilkoma czynnikami, m.in.:

  • liczbą pracowników w firmie,
  • wymaganiami funkcjonalnymi wobec systemu,
  • budżetem na system.


A na koniec podkreślmy: licencjonowanie Microsoft Dynamics jest spersonalizowane. Decydując się na zakup licencji, decydujemy jaka kombinacja licencji najlepiej spełni nasze oczekiwania i każdemu użytkownikowi z osobna przypisujemy odpowiedną licencję.

Przyznajmy, jest tego dużo i niestety nie jest to wszystko, od czego zależy licencja na Dynamics 365. Zamiast siedzieć i zastanawiać się, jaką licencję wybrać i jak przenieść nasze procesy biznesowe do systemu, usiądźmy razem i porozmawiajmy. Bo zespół Intersys może pomóc Wam najlepiej dobrać system i licencje dla użytkowników.

wpis12_6

Lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym Działem Handlowym

Anna Sufa

Sales Manager

M: +48 601 588 323

E: Anna.Sufa@intersys.pl

Adam Sobczyk

Sales Manager

M: +48 601 588 340

E: Adam.Sobczyk@intersys.pl

Poprzedni
Następny
Następny