Dynamics 365 Business Central 2021 Wave 2 – co nowego?

Opublikowany
15.10.2021
Dynamics 365 Business Central 2021 Wave 2 – co nowego?

Stało się! Z dniem 1 października na światło dzienne wyszło długo wyczekiwane, drugie wydanie corocznego planu wydawniczego oprogramowania Business Central, tym samym pojawiła się oficjalna – 19 wersja produktu.

Wszelkie zmiany, jakie zostały wprowadzone przy okazji Wave 1 można sprawdzić we wpisie, do którego odsyłamy tutaj.

Zakres zmian w systemie w ramach Wave 2 koncentruje się na pomocy użytkownikom w szybszym zwiększeniu produktywności – niezależnie od tego, czy są nowymi, czy istniejącymi klientami. Efektem czego są usprawnienia rozlokowane w obszarach, które w pierwszej kolejności wymagały ulepszeń – w tym finanse i łańcuch dostaw.

Co takiego dostarczyła nam druga z kolei aktualizacja oprogramowania produktu w tym roku? Microsoft publicznie ogłosił nowe funkcje oraz inwestycje obejmujące listopadową ekspansję platformy do nowych krajów, takich jak Argentyna, Bułgaria, Chile, Portoryko, Słowacja, Ukraina, czy Birma. Możliwość dotarcia do kolejnych zakątków globu została osiągnięta, dzięki lokalizacji prowadzonej przez partnerów, dostępnej we wbudowanym module językowym AppSource.

Nowe funkcje w warstwie aplikacji :

  • Obszary finansów i łańcucha dostaw otrzymały kilka ulepszeń, jak np. dostępność większej ilości pól w różnych jednostkach, które będą mogły być wykorzystane do personalizacji stron, bezpośrednio przez użytkownika końcowego.
  • Po zintegrowaniu Business Central z Microsoft Dataverse lub Dynamics 365 Sales oba systemy często zawierają już dane. Łączenie zbiorcze przyspiesza proces łączenia wielu rekordów, umożliwiając jednocześnie definiowanie reguł kontrolujących sposób łączenia.
  • Podczas księgowania dzienników lub dokumentów z duża liczbą wpisów, księgowi chcą się wcześniej upewnić, że księgowanie będzie prawidłowe. Rozszerzony podgląd księgowania pomaga uniknąć konieczności wprowadzania poprawek, dzięki czemu księgowi są bardziej produktywni,

Integracja z Dataverse, Dynamics 365 i usprawnienia w Power Platform

  • Integracja Dataverse (podstawowa część integrująca Dynamics 365 oraz Power Platform) będzie nadal ulepszana. Pojawiła się funkcja do filtrowania i wybierania danych do synchronizacji oraz sposobu łączenia rekordów.
  • Integracja z MS Teams została rozszerzona o dodatkowe funkcje. Klient webowy Business Central zawiera nową akcję – udostępniania rekordów do MS Teams. Dzięki tej funkcji istnieje możliwość na wpisanie wiadomości, wybranie odbiorców, a następnie wysłanie wiadomości z linkiem do rekordu Business Central.
  • Korzystając z raportów Power BI wewnątrz Business Central pojawiła się możliwość osadzenia raportu z dowolnego osobistego lub współdzielonego obszaru roboczego Power BI.

Nowe funkcje dla administratorów IT :

Jednym z głównych celów Microsoftu jest sprawienie, aby administrowanie klientami w chmurze było jak najlepsze. Wynikiem tego jest pojawienie się nowych funkcjonalności, do których można zaliczyć m.in.:  

  • Jako partner – istnieje możliwość wstępnego załadowania listy rekomendowanych aplikacji do systemu klienta – istotnych dla jego działalności.
  • Do dyspozycji administratora dodano zestaw interfejsów API Automation – oprócz już istniejących, który pozwoli na tworzenie grup użytkowników – przyczynia się to skrócenia całkowitego czasu onboardingu nowych klientów.
  • Rozszerzenie archiwum danych i archiwizowanie wpisów przed usunięciem – posiadanie dużej ilości danych może spowolnić działanie, a dodatkowo mogą prowadzić do wzrostu kosztów przechowywania. Archiwizując wpisy przed kompresją, możesz zachować zapis danych historycznych.

Więcej szczegółów odnośnie elementów, które pojawiły się w Wave 2 2021 przedstawił Microsoft. Nie zapominajmy jednak, że Dynamics 365 Business Central Wave 2 2021 to okres 6 miesięcy, a tym samym w ciągu tego czasu należy się spodziewać kolejnych rozszerzeń wspomagających pracę w Business Central.

Poprzedni
Następny
Następny