DIRECTIONS4PARTNERS VIRTUAL 2020 – PODSUMOWANIE – Dzień 2

Opublikowany
5.11.2020
DIRECTIONS4PARTNERS VIRTUAL 2020 – PODSUMOWANIE – Dzień 2

Jesteśmy po drugim dniu DIRECTIONS4PARTNERS VIRTUAL 2020. Pierwszego dnia poznaliśmy najlepsze praktyki rozwoju systemu Microsoft Dynamics 365 Business Central i dostosowania go do wymagań oraz potrzeb Klientów. Rozszerzenia możliwości Business Central o bezpłatne aplikacje, czy zalety przejścia do rozwiązań chmurowych. Więcej o ciekawostkach z pierwszego dnia eventu możesz przeczytać tutaj.

Dzień drugi konferencji, podobnie jak pierwszy rozpoczął się Openingiem, który poprowadził Frank Maier i korzystając z okazji, przedstawił kilka ciekawych faktów odnośnie poprzedniego dnia.  Mogliśmy się dowiedzieć, że średnio 1,600 – 1,800 osób uczestniczyło online w konferencji, a sesja, która cieszyła się największym zainteresowaniem, przyciągnęła ponad 500 uczestników. Następnie głos zabrały Cecilia Flombaum oraz Neha Bajwa, które zaprezentowały między innymi, jakie najpopularniejsze rozwiązania biznesowe od Microsoft dostępne są w coraz to bardziej wykorzystywanej inteligentnej chmurze.

DIRECTIONS 4 PARTNERS VIRTUAL 2020

Prelegentki przybliżyły również to,  co już osiągnęły i w jakim momencie swojego rozwoju są te rozwiązania, a także jaki potencjał biznesowy niesie rynek MŚP.

DIRECTIONS 4 PARTNERS VIRTUAL 2020
DIRECTIONS 4 PARTNERS VIRTUAL 2020

Dawid Kędra – Junior Dynamics NAV/BC Consultant

Pierwsza sesja tematyczna, z którą miałem do czynienia podczas drugiego dnia konferencji dotyczyła „drogi”, którą przeszła firma dystrybucyjna podczas aktualizacji swojego systemu ERP z NAV 2009 do BC 14. Sesja ta odbyła się pod tytułem „Journey from NAV 2009 Classic to Business Central October Release”, a poprowadził ją Petras Butenas, który zaprezentował jak jego firma (Simplanova), jako partner Microsoft przeprowadziła ten projekt, jak wyglądał plan, jakie trudności i problemy napotkała po drodze i jak sobie z tym poradzono odnosząc ostatecznie olbrzymi sukces.

DIRECTIONS 4 PARTNERS VIRTUAL 2020
DIRECTIONS 4 PARTNERS VIRTUAL 2020

Kolejną sesją, w której uczestniczyłem tego dnia była prezentacja przeprowadzona przez Mike’a Borg Cardona „What’s new: Microsoft Dynamics 365 Business Central web client”. Podczas tego wystąpienia, które zresztą można było obejrzeć również podczas Microsoft Dynamics 365 Business Central Launch Event, dowiedzieliśmy się o nowościach związanych z najnowszą wersją BC. Prowadzący bardzo sprawnie przeprowadził przez zagadnienia z tym związane i zobrazował wszystko w prosty i ciekawy sposób.

DIRECTIONS 4 PARTNERS VIRTUAL 2020
DIRECTIONS 4 PARTNERS VIRTUAL 2020

Daniel Stafa – Junior Dynamics NAV/BC Consultant

Kolejna sesja to kontynuacja tematu z dnia pierwszego, gdzie Mark Hamblin zaprezentował darmowe aplikacje znajdujące się w Microsoft Store firmy Insights Works. Tym razem natomiast przedstawił  on płatne aplikacje rozszerzające funkcjonalności Microsoft Dynamics 365 Business Central, które wspierają przede wszystkim moduł produkcyjny i dystrybucję. Sesja zatytułowana została „Must-Have Business Central Apps for Manufacturing & Distribution”.

DIRECTIONS 4 PARTNERS VIRTUAL 2020

Z aplikacji widocznych na poprzedniej grafice, które krótko przedstawił Mark Humblin, wybrał 3 i utworzył DEMO, które ukazywało dane aplikacje „w akcji”.

Były to:

  • Dynamic Ship – usprawniający proces wysyłki;
DIRECTIONS 4 PARTNERS VIRTUAL 2020
  • Shop Floor Insight – aplikacja, która znacznie zmniejsza koszty pracy i ryzyko błędów związanych z wprowadzaniem danych ręcznie;
DIRECTIONS 4 PARTNERS VIRTUAL 2020
  • Warehouse Insight – aplikacja zwiększająca wydajność magazynu;
DIRECTIONS 4 PARTNERS VIRTUAL 2020

Karolina Ożóg – Dynamics NAV/BC Consultant

Sesja, w której uczestniczyłam została poprowadzona przez Rene Gayera z Learn4D365, czyli największego na świecie repozytorium kursów do Microsoft Dynamics 365. Podczas tego wystąpienia, głównym celem było przybliżenie, jak zwiększać kompetencje użytkowników pracujących z Dynamics 365. Rene Gayer starał się przekazać, jak olbrzymi jest zakres tego obszaru oraz zaznaczył, że w tej branży stale pojawia się coś nowego i każdy musi starać się poszerzać swoją wiedzę z dnia na dzień. Przekazał swoje rady i zaznaczył, że w procesie kształcenia się w tym kierunku najważniejsze są 3 aspekty: tworzone środowisko/baza wiedzy i informacji, opanowanie podstaw oraz strategia.

DIRECTIONS 4 PARTNERS VIRTUAL 2020
DIRECTIONS 4 PARTNERS VIRTUAL 2020

… i wiele więcej 😊

Podsumowując, Directions EMEA 2020 dostarcza niesamowitej dawki wiedzy, która jest niezbędna, aby poszerzać swoje umiejętności i kompetencje, a także dowiadywać się ciekawych nowinek z branży. Jest skierowana do odbiorcy w taki sposób, że każdy wyniesie coś cennego. Ciekawe co przyniesie nam dzień trzeci? Chociaż biorąc pod uwagę dwa poprzednie, to zapewne będzie pełny równie interesujących treści.

Poprzedni
Następny
Następny