BC Tech Talk – Relacja z pierwszego dnia

Opublikowany
4.12.2020
BC Tech Talk – Relacja z pierwszego dnia

BC TechTalk to 2-dniowe (3.12 – 4.12), bezpłatne wydarzenie online dla osób technicznych, związanych z Business Central: programistów, kierowników projektów, menedżerów IT, konsultantów, freelancerów, trenerów. Jak przekonują organizatorzy, ma być to miejsce, w którym specjaliści wymieniają się pomysłami i przedstawiają najnowsze treści dla wszystkich pasjonatów Microsoft Dynamics 365 Business Central.

Na każdy dzień wydarzenia zaplanowanych jest 8-10 sesji, o  różnym poziomie zaawansowania technicznego. W jednym czasie będą prowadzone dwie sesje różniące się tematyką, dzięki czemu uczestnicy mogą przełączyć się na sesję, w której poruszany temat bardziej ich interesuje.

Pierwszą sesją, w jakiej brałem udział podczas BC TechTalk to „Using Comany Hub Add-On in Business Central” prowadzona przez Olistera Rumao. Na wstępie prowadzący przedstawił czym właściwie jest rozszerzenie Company Hub.  W przypadku niektórych organizacji użytkownicy często mają dostęp do wielu firm znajdujących się w tej samej dzierżawie lub w innym środowisku dzierżawców, na przykład w innym kraju (filia sprzedaży) lub z zupełnie innym dzierżawcą (firmy klientów księgowych). Łatwy przegląd tych firm i łatwy sposób uzyskiwania do nich dostępu jest kluczem do wydajnej pracy użytkowników. Company Hub w Business Central właśnie to zapewnia. Oprócz listy firm, w których pracuje użytkownik, pozwala łatwo dodawać nowe firmy, zawiera również listę przypisanych zadań użytkowników dla danej organizacji, dzięki czemu na bieżąco można śledzić pracę wymaganą dla każdej firmy. W następnej części,  prowadzący przedstawił:

  • różnice pomiędzy Company Hub, a jego starszym odpowiednikiem Accountant Hub
  • konfigurację ustawień użytkownika niezbędnych do korzystania z Company Hub
  • Company Hub od strony developerskiej

Druga sesja, w której wziąłem udział to prezentacja Microsoft MVP Stefano Demilianiego pt. „Dynamics 365 Business Central and Serverless Processing”. Skupił się on na Serverless Processing w Business Central, przedstawił jego korzyści oraz charakterystyczne cechy, a także najbardziej typowe funkcje Microsoft Azure . Użytkownicy mogli również posłuchać o bezserwerowych przepływach pracy.

Podsumowując, pierwszy dzień BC TechTalk dostarczył sesji mniej lub bardziej technicznych. Każda, w której wziąłem udział niosła ze sobą wartość i dostarczyła informacji związanych z Business Central. Drugi dzień wydarzania zapowiada się równie dobrze.

Poprzedni
Następny
Następny