Aplikacja mobilna w Microsoft Dynamics 365 Business Central

Opublikowany
29.7.2020
Aplikacja mobilna w Microsoft Dynamics 365 Business Central
Opublikuj
Chcesz wiedzieć więcej?
Napisz do nas

W ostatnim wpisie z cyklu Out Of The Box CRM Paweł Krulikowski podzielił się z nami możliwościami aplikacji mobilnej Microsoft Dynamics 365 Sales, dziś czas na ERP, dlatego przedstawię krótko aplikację mobilną Dynamics 365 Business Central.


Dzięki aplikacji MS D635 Business Central można uzyskać dostęp do danych Business Central z urządzenia mobilnego. Aplikacja umożliwia nawigację po danych biznesowych, korzystanie z funkcji, takich jak edycja i tworzenie kartotek, wysyłanie dokumentów do programu Microsoft Excel, wyświetlanie aktualnych wykresów, wysyłanie ofert sprzedaży i faktur pocztą elektroniczną.

aplikację mobilną Dynamics 365 Business Central

Aplikacja udostępnia funkcje i możliwości Business Central na smartfonie lub tablecie. Umożliwia dostęp do widoku głównego użytkownika danej roli biznesowej, z którego można przeglądać istotne dla danego pracownika informacje. Ponadto daje możliwość rozpoczęcia takich działań, jak tworzenie zamówienia ofertowego lub wyszukiwanie i edycja danych.

aplikacja mobilną Dynamics 365 Business Central

Business Central umożliwia zarządzanie interakcjami biznesowymi z klientami i dostawcami bezpośrednio w programie Microsoft Outlook. Dzięki dodatkowi Business Central Outlook możliwe jest wyświetlanie danych finansowych powiązanych z klientami i dostawcami, a także tworzenie i wysyłanie dokumentów finansowych.

aplikacja mobilną Dynamics 365 Business Central

Wiele systemów ERP nie oferuje w standardzie aplikacji mobilnej, w dodatku z tak sporym wachlarzem funkcjonalności. W tym przypadku dostajemy gotową aplikację, którą możemy odpowiednio skonfigurować do własnych potrzeb poprzez dostosowanie widoków czy pól.

Korzystanie z aplikacji nie wymaga dodatkowych opłat, możemy z niej dowolnie korzystać posiadając licencje Dynamics 365 Business Central

Do użytkowania aplikacji prowadzą dwa proste kroki jak w przypadku większości aplikacji mobilnych:

Pierwszym krokiem jest Instalacja Business Central na swoim urządzeniu mobilnym po przez pobranie jej ze sklepu Windows Store, App Store lub Google Play.

aplikacja mobilną Dynamics 365 Business Central

Następnie logujemy się swoją nazwę użytkownika i hasłem utworzone podczas rejestracji w Business Central.

Wymaga systemu Android 6 lub nowszego, natomiast w przypadku iOS wymaga systemu 10.0 lub nowszego.

W dzisiejszych czasach idąc chodnikiem trudno nie dostrzec kogoś z telefonem w ręku. Żyjemy w erze, gdzie potrzeba ciągłego dostępu do informacji, mediów społecznościowych czy wiadomości jest bardzo ważna także z punktu widzenia biznesu. Dlaczego więc nie mieć takiego samego dojścia do danych z naszego systemu ERP? Szczególnie w sezonie urlopowym wgląd do systemu z telefonu czy tabletu z dowolnego miejsca na ziemi umożliwia nam pełny dostęp do aktualnych danych, dzięki którym, jesteśmy cały czas na bieżąco z działaniami w naszym przedsiębiorstwie.

Poprzedni
Następny
Następny