Nowy wygląd w aplikacjach opartych na modelu

Opublikowany
27.9.2023
Nowy wygląd w aplikacjach opartych na modelu
Microsoft wprowadził funkcję Wypróbuj nowy wygląd, która pozwala użytkownikom zobaczyć jak zmieni się interfejs aplikacji zgodnie z najnowszym systemem projektowania Microsoft Fluent. Nowy wygląd wprowadza zmiany w czcionkach, obramowaniach, kolorach i cieniowaniu, aby stworzyć bardziej spójne i nowoczesne środowisko pracy.

Aby wprowadzić zmiany w obecnym systemie należy wejść w Power Apps, następnie należy wybrać i edytować odpowiednie środowisko, wybrać Ustawienia, następnie w sekcji Nadchodzące zaznaczyć Tak w opcji Wypróbuj nowy wygląd i działanie (wersja zapoznawcza), zmiany należy zapisać i opublikować.

Pierwszą, najbardziej zauważalną zmianą, jest podświetlenie paska poleceń oraz pozostałych komponentów znajdujących się na stronie. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania elementy wydają się pływać, przez co są wyraźnie oddzielone od siebie. Dodatkowo, pasek poleceń znajduje się w oddzielnej sekcji na górze strony, co sprawia, że mocniej oddziela się od podstawowej zawartości strony.

Strony widoków także przeszły odświeżenie wizualne. Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy, to nowy, bardziej zwięzły układ siatki. Jednak istotną nowością jest możliwość nieskończonego przewijania treści w dół bez konieczności przełączania się między stronami, co było dotychczasową praktyką. Ponadto, stylistyka pasków poleceń na każdej ze stron została unifikowana, co sprawia, że wyglądają one spójnie.

Formularze również zostały odświeżone. Jak pokazano na ilustracji, zmiany dotyczą przycisków, pól wprowadzania tekstu, sekcji. Zostały one ujednolicone i uproszczone, aby ułatwić użytkownikom wypełnianie formularzy.

Ważne z perspektywy biznesowej pola już nie będą oznaczone z dodatkową ikoną niebieskiego plusa. Natomiast pola, które wymagają wypełnienia, zostały podkreślone w wyraźny sposób przez przyciemnienie. Ponadto, wprowadzono zmiany w wyglądzie powiadomień, obejmujące zarówno czcionkę, jak i tło.

Poprzedni
Następny
Następny