Modern UI – Teams – coś więcej niż komunikator oraz czym jest Centrum firmowe

Opublikowany
18.11.2020
Modern UI – Teams – coś więcej niż komunikator oraz czym jest Centrum firmowe

W kolejnym wpisie z serii OutOfTheBox przedstawiamy nową odsłonę znanego trendu Microsoft, jakim jest integrowanie BC z innymi aplikacjami z rodziny MS. Tym razem pod lupę wzięliśmy integrację z dobrze znanym wszystkim Microsoft Teams! Ale to nie wszystko, czy słyszeliście już o Centrum firmowym? Nie? To świetnie się składa! W tym wpisie dowiecie się jak skonfigurować swoje pierwsze Centrum firmowe oraz dlaczego warto skorzystać z tej możliwości.

Microsoft Teams – coś więcej niż zwykły komunikator

Wraz z dynamicznym rozwojem Business Central i powstającym centrum współpracy dla platformy Microsoft 365, otrzymaliśmy całkiem nową odsłonę konwersacji w Microsoft Teams. Dzięki integracji z BC, część podstawowych czynności możemy wykonać nie wychodząc z okna czatu.

Jak to zrobić? To proste! Wystarczy skopiować link do z aplikacji BC, a następnie wkleić go w oknie konwersacji. Po chwili aplikacja Teams zmieni link w podgląd kartoteki, dzięki której uczestnicy konwersacji mogą zobaczyć podstawowe informacje.

Teams – coś więcej niż komunikator oraz czym jest Centrum firmowe

Ale to nie wszystko – po przejściu do szczegółów, uczestnikom zostanie wyświetlony pogląd pełnej kartoteki z możliwością jej edytowania. Dane zmienione z poziomu okna czatu zostaną automatycznie zaktualizowane w BC.

Teams – coś więcej niż komunikator oraz czym jest Centrum firmowe

Centrum firmowe – dlaczego nie warto bać się nowości

Na pewno wielu z nas miało okazję współpracy z klientami,  którzy dają swoim użytkownikom dostęp do wielu firm wynikających z typu prowadzenia biznesu. Jedną z potrzeb, która powstała u tych klientów, to chęć przeglądu firm z jednego miejsca z łatwym dostępem do zarządzania. I tutaj naprzeciw wychodzi rozszerzenie Centrum firmowe dla Business Central. Dzięki Centrum firmowym otrzymamy kilka przydatnych wskaźników, takich jak wszystkie nazwy firm, do którego środowiska Business Central należy firma, zadania użytkownika, zaległe zadania, saldo rachunków gotówkowych, zaległe kwoty faktur zakupu, zaległe kwoty faktur sprzedaży wraz z informacją, kiedy te informacje były ostatni raz odświeżane.

Aby połączyć firmy z tenantu w Centrum firmowe należy podać jego nazwę, adres URL oraz dane kontaktowe. Następnie wykonujemy test połączenia – jeżeli zakończy się sukcesem nie pozostaje nam nic innego, jak załadować ponownie listę firm. Jeżeli test zakończył się niepowodzeniem np. w wyniku braku uprawnień –  sprawdź status logów, aby dowiedzieć się z czego wynika błąd.

Ale to nie wszystko – możesz ustawić Company Hub, jako profil swojego użytkownika lub w prosty sposób możesz przypiąć skrót do Centrum firm do widoku głównego.

Poprzedni
Następny
Następny