BC v20 przegląd nowych funkcjonalności cz. II – łącza kontekstowe, wymiary dla lokalizacji i funkcja udostępnij

Opublikowany
30.3.2022
BC v20 przegląd nowych funkcjonalności cz. II – łącza kontekstowe, wymiary dla lokalizacji i funkcja udostępnij

Dzisiejszy wpis będzie kontynuacją mini serii poświęconej nowym funkcjonalnościom Business Central v20, planowanym na okres od kwietnia 2022r. do września 2022r. W Wave 1 2022r. wprowadzono sporo ulepszeń, dzięki którym korzystanie z Business Central stanie się efektywniejsze oraz jeszcze bardziej produktywne i intuicyjne. Pełną listę nowych usprawnień znajdziecie tutaj.


W dzisiejszym wydaniu OutOfTheBox skupimy się na trzech nowych funkcjonalnościach, a mianowicie na funkcji, która bardzo usprawnia proces uczenia się czyli łączach kontekstowych od firmy Microsoft i partnerów w okienku pomocy oraz na funkcjonalności przydatnej każdemu – możliwości ustawiania domyślnych wymiarów dla lokalizacji, a także na nowo dodanej opcji w przycisku akcji „Udostępnij”.

1.Łącza kontekstowe od firmy Microsoft i partnerów w okienku pomocy.

Jest to funkcjonalność szczególnie przydatna nowym użytkownikom BC, ale i doświadczony użytkownik może się dowiedzieć czegoś nowego. Dzięki tej funkcji, możemy w prosty sposób samodzielnie uczyć się i odkrywać nowe źródła wiedzy. Zawartość kontekstowa, obsługiwana będzie z poziomu okna „Pomoc”, które zawierać będzie linki do koncepcyjnej dokumentacji firmy Microsoft, do zawartości Microsoft Learn oraz do dokumentacji od partnerów firmy.

Na wszystkich stronach, możesz użyć Ctrl + F1 lub wybrać pytajnik w prawym górnym rogu strony, aby otworzyć okienko Pomocy dla strony. Nowa funkcja daje nam możliwość przeczytania o danej stronie bez konieczności wprowadzania słów kluczowych. Dodatkowo dostajemy bezpośrednie linki do portalu docs.microsoft.com

Możemy również w każdej chwili skorzystać z przewodnika na stronie, klikając w „Skorzystaj z przewodnika”, co więcej, możemy przejść do forum społeczności MS Dynamics 365 BC z poziomu okienka pomocy.

2. Ustawianie domyślnych wymiarów dla lokalizacji

Wymiary są istotnymi wartościami, ponieważ kategoryzują zapisy. Możemy je śledzić i analizować w dokumentach, takich jak np. zamówienia sprzedaży.

Dzięki nowej funkcji BC v20, możemy ustawiać domyślne wymiary lokalizacji na karcie lokalizacji (lokalizacje -> powiązane -> wymiary)

Domyślne wymiary lokalizacji kopiowane są do arkuszy dokumentów np. zamówień sprzedaży, po określeniu lokalizacji w wierszu.

3. Przycisk akcji “Udostępnij”

Przycisk „Udostępnij” jest obecny na prawie wszystkich poziomach BC, takich jak karta klienta, lista zapasów, zamówienia sprzedaży itp. Teraz dodano możliwość skopiowania linku do strony, bez konieczności przechodzenia do paska przeglądarki.

Są to bardzo przydatne funkcje, ułatwiające użytkowanie Business Central. Zachęcamy do testowania.

Poprzedni
Następny
Następny