System i oprogramowanie ERP dla firm

Zyskaj możliwość optymalnego zarządzania przedsiębiorstwem na wielu poziomach.

Prowadź biznes w sposób bezpieczny i wygodny – bez względu na to, w której branży się rozwijasz.

Pracuj z wykorzystaniem wyłącznie jednej, przejrzystej bazy danych dedykowanej dla jednego z obszarów działalności.

Korzystaj z możliwości, jakie daje oprogramowanie ERP dla firm i prowadź swoje przedsiębiorstwo kompleksowo – z uwzględnieniem jednego lub kilku działów.

Dostosowane do indywidualnych potrzeb i zarazem uniwersalne rozwiązanie informatyczne dla przedsiębiorstwa.

CO OZNACZA SYSTEM ERP DLA TWOJEJ FIRMY:

erp dla firm

System ERP dla firm to narzędzie skonstruowane dla optymalnego i kompleksowego zarządzania zasobami przedsiębiorstwa w każdym obszarze biznesowym. Składa się z programów i aplikacji, które pozwalają na zarządzanie firmą z uwzględnieniem poszczególnych działów oraz na podstawie przejrzystej bazy danych. To jednocześnie wsparcie dla kluczowych obszarów biznesowych, takich jak m.in. sprzedaż, produkcja, logistyka, księgowość, praca zdalna czy automatyzacja procesów. System obecny jest wszędzie tam, gdzie potrzebujesz szybkich działań dopasowanych do specyfiki Twojego biznesu.

WYKORZYSTAJ POTENCJAŁ OPROGRAMOWANIA ERP DLA FIRM

Z potencjału Microsoft Dynamics 365 Business Central będziesz zadowolony bez względu na to, czy prowadzisz małą czy średnią firmę. System dopasowuje się do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa, biorąc pod uwagę specyfikę branży, a na postawie otrzymanych danych określi strukturę działalności oraz charakter procesów biznesowych.

OPROGRAMOWANIE ERP POZWALA NA:

  • planowanie zasobów przedsiębiorstwa,
  • kontrolowanie procesów wszystkich lub wybranych struktur,
  • integrowanie poszczególnych działów,
  • gromadzenie danych i porządkowanie przebiegu zainicjowanych procesów,
  • zarządzanie aspektami działalności przy użyciu aplikacji mobilnych,
  • usprawnienie przepływu dokumentów,
  • monitorowanie produktywności pracy,
  • administrowanie czasem pracy.

INFORMATYCZNA ELASTYCZNOŚĆ OPROGRAMOWANIA

system erp dla firm

System Microsoft Dynamics 365 Business Central dostosowuje się do struktur informatycznych. W ten sposób znika konieczność przekształcania sieci na potrzeby systemu do zarządzania przedsiębiorstwem. Wystarczy, aby oprogramowanie ERP poprzedziło zastosowanie API, czyli systemu programistycznego aplikacji. Proponowane rozwiązanie zaopatrzono również w różnorodne elementy, które możesz dopasować do własnych potrzeb. Korzystaj z licznych formatek do wprowadzania danych do bazy, widoków ekranu, funkcji dodatkowych oraz sposobów przesyłania dokumentów między strukturami firmy.

MOŻLIWOŚĆ ZARZĄDZANIA FIRMĄ W WYBRANYM MIEJSCU I CZASIE

System ERP pozwala na kontrolowanie i administrowanie przedsiębiorstwem z dowolnego urządzenia mobilnego. W ten sposób zyskujesz stały dostęp do danych. Możesz zarządzać firmą poza jej siedzibą i zawsze wiedzieć, co dzieje się w poszczególnym dziale. Dzięki oprogramowaniu monitorujesz produktywność i efektywność pracowników, przyglądasz się przeprowadzanym procesom oraz kontrolujesz wszystkie podejmowane działania zarówno na poziomie całego przedsiębiorstwa, jak i jego poszczególnych struktur – tych, które interesują Cię w danym czasie.

PEŁNA KONTROLA NAD PRZEDSIĘBIORSTWEM W KAŻDYM OBSZARZE BIZNESOWYM

oprogramowanie erp dla firm

Dzięki zgromadzonym przez oprogramowanie ERP danym masz dostęp do tego, co dzieje się w każdym dziale przedsiębiorstwa. Zawsze jesteś na bieżąco i pozostajesz w pełnym kontakcie zarówno z zarządem, jak i innymi strukturami. Nie tylko zarządzasz i kontrolujesz, ale dodatkowo masz możliwość integrowania poszczególnych działów. Bazę danych można udostępnić innym pracownikom lub samodzielnie zlecić dokonanie wybranych zadań pomiędzy działami.

SOLIDNE WSPARCIE INFORMATYCZNE DLA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW

Oprogramowanie ERP to przede wszystkim wsparcie dla firm, które chcą w prosty i przejrzysty sposób zarządzać przedsiębiorstwem przy wykorzystaniu sieci informatycznej. System jest na tyle elastyczny, że można dopasować go do systemów wdrożonych przez IT. Dzięki temu kontrolowanie pracy poszczególnych działów zarówno w małych, jak i średnich przedsiębiorstwach, przełoży się na znacznie płynniejsze zarządzanie biznesem.

SYSTEM ERP DLA FIRM A SYSTEM CRM – CO WYBRAĆ?

Do najbardziej popularnych rozwiązań usprawniających funkcjonowanie przedsiębiorstw należy system CRM oraz system ERP dla firm. Oba pomagają w optymalizacji procesów, a tym samym zwiększeniu jakości pracy całego przedsiębiorstwa. Należy jednak pamiętać, że nie są to zamienne rozwiązania.

CRM sprawdza się w procesach związanych ze sprzedażą, komunikacją z klientem czy też działaniami marketingowymi. Ma zatem znacznie mniejsze możliwości aniżeli ERP. Nie należy jednak bagatelizować jego znaczenia – oba oprogramowania mogą się uzupełniać, a tym samym wpłynąć na jeszcze większe usprawnienia w przedsiębiorstwie. Dlatego, w zależności od charakteru prowadzonej działalności i indywidualnych czynników, warto przemyśleć wdrożenie obu rozwiązań.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE OPROGRAMOWANIE ERP DLA FIRM?

program erp dla małych firm

Nie ma uniwersalnego przepisu na sukces. Dlatego tak ważne jest indywidualne podejście dopasowane do konkretnych potrzeb oraz oczekiwań. Nieco inne będą systemy ERP dla małych firm aniżeli systemy ERP dla średnich firm. Dlatego należy dokładnie przeanalizować specyfikę danej branży oraz potrzeby przedsiębiorstwa. Nie musisz znać się na rozwiązaniach IT i być specjalistą w tej dziedzinie, by wdrożyć odpowiednie oprogramowanie. Dopasujemy oprogramowanie do Twoich potrzeb i zaproponujemy rozwiązania, które pozwolą maksymalnie zoptymalizować procesy zachodzące w Twoim biznesie. Odpowiednio, indywidualnie dobrane funkcjonalności usprawnią prowadzenie firmy i przełożą się na zmniejszenie kosztów oraz ułatwią osiąganie celów biznesowych.

Wybór odpowiedniego oprogramowania powinien być poprzedzony analizą potrzeb oraz procesów biznesowych zachodzących w przedsiębiorstwie. Najlepiej skorzystać wówczas z konsultacji ze specjalistą. W zależności od stopnia zaawansowania wybranego rozwiązania, wdrożenie może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Bardzo ważne jest, by oprogramowanie zostało odpowiednio wdrożone, a obsługujący je przedsiębiorcy i pracownicy zostali przeszkoleni z jego użytkowania. Co więcej, wdrożenie przez specjalistów przebiegnie płynnie i nie będzie powodowało zakłóceń w bieżącej działalności przedsiębiorstwa.

ILE KOSZTUJE SYSTEM ERP DLA FIRM?

Na cenę oprogramowania składa się wiele czynników. Sama licencja dostępna jest w kilku wariantach. Do ceny należy doliczyć również wdrożenie przez specjalistów, którzy zajmą się analizą potrzeb, dopasowaniem funkcjonalności, testowaniem poprawności wdrożenia i nie tylko. Należy również wziąć pod uwagę dodatkowe koszty po wdrożeniu związane chociażby z aktualizacjami oprogramowania czy też dostosowaniem go do zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa (poprzez zwiększanie zakresu funkcjonalności).

Skontaktuj się z nami, a dołożymy wszelkich starań, by wesprzeć prowadzony przez Ciebie biznes i zwiększyć efektywność prowadzonych przez Ciebie i Twoich pracowników działań. Przeanalizujemy Twoje potrzeby i zaproponujemy niezawodne systemy ERP dla firm produkcyjnych, logistycznych, usługowych, handlowych i nie tylko.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Co to jest system ERP?

ERP to system który pozwala na zarządzanie głównymi procesami biznesowymi, często w czasie rzeczywistym i za pośrednictwem oprogramowania i technologii.

ERP jest zwykle określany jako pakiet zintegrowanych aplikacji – które organizacja może wykorzystywać do gromadzenia, przechowywania, zarządzania i interpretowania danych z wielu działań biznesowych.

ERP zapewnia zintegrowany i stale aktualizowany widok podstawowych procesów biznesowych przy użyciu wspólnych baz danych obsługiwanych przez system zarządzania bazami danych. Systemy ERP śledzą zasoby biznesowe – gotówkę, surowce, moce produkcyjne – oraz status zobowiązań biznesowych: zamówienia, zamówienia i listy płac.

Jakie są zalety oprogramowania ERP?

Oprogramowanie ERP tworzy bardziej zwinną firmę, która lepiej dostosowuje się do zmian. Sprawia również, że firma jest bardziej elastyczna i ma mniej sztywną strukturę, dzięki czemu komponenty organizacji działają bardziej spójnie, wzmacniając biznes – wewnętrznie i zewnętrznie.

ERP może poprawić bezpieczeństwo danych w zamkniętym środowisku. Wspólny system kontroli, taki jak oferowany przez systemy ERP, umożliwia zamknięcie danych w jednym, wspólnym środowisku.

ERP zapewnia większe możliwości współpracy. W nowoczesnym przedsiębiorstwie dane przybierają wiele form, w tym dokumenty, pliki, formularze, pliki audio i wideo oraz wiadomości e-mail. Często każdy nośnik danych ma własny mechanizm umożliwiający współpracę. System ERP tworzy platformę współpracy.

ERP oferuje standaryzacje wszystkich procesów w jednym środowisku, jeden zintegrowany system, ustandaryzowane raportowanie, ulepszone wskaźniki wydajności (KPI) i dostęp do wspólnych danych. ERP to scentralizowany system, który zapewnia ścisłą integrację ze wszystkimi głównymi funkcjami przedsiębiorstwa, takimi jak HR, planowanie, zaopatrzenie, sprzedaż, relacje z klientami, finanse czy analityka, a także z innymi połączonymi funkcjami aplikacji.

Czy system ERP jest dla mojej firmy?

Większość firm zaczyna pracować w oparciu o proste, zdecentralizowane narzędzia, które z czasem wymagają coraz więcej czasu. System ERP pozwoli pewne działa zautomatyzować oraz przyspieszyć. Jeżeli w twojej firmie pracuje się na dużej ilości danych, których przetwarzanie zabiera dużo czasu i jest wykonywane w różnych, nie współpracujących aplikacjach – warto pomyśleć o ich automatyzacji dzięki systemowi ERP który integruje wszystkie programy w jeden system.

Jakie są typy systemów ERP?

Systemy ERP można podzielić ze względu na rozmiar firmy. Dostępne są oprogramowania dla małych, średnich oraz dużych firm. Ze względu na elastyczność oprogramowanie te można zastosować niemalże we wszystkich firmach, niezależnie od rozmiaru i branży.