Siedziba firmy Microsoft w Warszawie

☁ Microsoft otworzył w Polsce pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej obszar przetwarzania danych w chmurze!

Opublikuj
To świetna wiadomość i jednocześnie szansa dla polskich firm na bardziej efektywne i bezpieczne przechowywanie swoich danych. Wartość inwestycji szacowana jest na kwotę ok. jednego miliarda dolarów.

Polski region chmury składa się z trzech niezależnych fizycznych lokalizacji w okolicach Warszawy, złożonych z jednego lub większej ilości centrów danych, gwarantujących najwyższe standardy bezpieczeństwa, prywatności i przestrzegania przepisów dotyczących przechowywania danych w kraju. Otwarcie tego obszaru jest kontynuacją ponad trzydziestoletniej działalności firmy w Polsce i świadczy o ich zaangażowaniu w rozwój technologiczny społeczeństwa, biznesu i gospodarki.

Zwiększenie dostępności do infrastruktury przetwarzania danych w chmurze pomoże również zachęcić zagraniczne firmy do inwestowania w Polsce i przyciągnąć nowe projekty IT, co w konsekwencji może korzystnie wpłynąć na wzrost gospodarczy kraju. To ważny krok dla Polski, która stawia na rozwój cyfrowy i chce stać się liderem w tej dziedzinie.

Więcej możecie przeczytać na oficjalnej stronie Microsoft.

Opublikuj